jarosław kaczyński pisfot. YT/Janusz Jaskółka

Według nieoficjalnych ustaleń Radia ZET, Jarosław Kaczyński powróci do rządu jako wicepremier. Najpewniej oficjalnie decyzję ogłosi 24 czerwca w Łodzi.

Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca, dziennikarze śledczy Radia ZET ustalili, że PiS szykuje konwencję programową, podczas której zostanie ogłoszone wejście Jarosława Kaczyńskiego do rządu. Ma to odbyć się już niedługo, bo 24 czerwca.

Jarosław Kaczyński ma zostać wicepremierem bez teki. Posadę wicepremiera stracą za to Mariusz Błaszczak, Piotr Gliński, Henryk Kowalczyk i Jacek Sasin.

Kaczyński ma nadzorować kluczowe departamenty w Kancelarii Premiera. Swoje stanowisko straci dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu. Nowy ma pochodzić ze środowiska zaufanych osób ze sztabu wyborczego PiS.

– Chodzi o to, aby przestały istnieć dwa ośrodki prowadzące kampanię wyborczą – przekazał polityk PiS proszący o anonimowość.

Co ciekawe, do powrotu do rządu mieli Kaczyńskiego namawiać wicepremierzy Błaszczak i Sasin oraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Mimo tego jednak, komentatorzy podkreślają, że wygląda to na niezwykle desperackie posunięcie.

– Prezes się wku…, bo nie idzie – powiedział wcześniej portalowi gazeta.pl inny anonimowy polityk PiS.

– Jarosław Kaczyński jest wściekły na to, że rząd nie jest zwarty, lecz pełen konfliktów, a kampania nie idzie dobrze – mówili inni.

Jarosław Kaczyński już wcześniej był wicepremierem w tym rządzie. Funkcję objął 6 października 2020 roku i pełnił ją do 19 czerwca ubiegłego roku.

Jak widać, mija dopiero rok, a Kaczyński znowu pcha się do rządu. Czy to jednak pomoże spadającym sondażom PiS?

dj

radiozet.pl / gazeta.pl

fot. YT/Janusz Jaskółka

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *