Premier Finlandii Sanna Marin / Foto: Instagram/sannamarinPremier Finlandii Sanna Marin / Foto: Instagram/sannamarin

Zaskakująca decyzja ustępującej premier Finlandii Sanny Marin. Polityk poinformowała na Instagramie, że wspólnie z mężem wystąpili o rozwód.

„Złożyliśmy razem podanie o rozwód. Jesteśmy wdzięczni za wspólne 19 lat i za naszą ukochaną córkę. Jesteśmy nadal przyjaciółmi, bliskimi sobie i kochającymi rodzicami. W przyszłości będziemy spędzać czas jako rodzina. Mamy nadzieję, że uszanujecie naszą prywatność i więcej nie będziemy tego komentować” – napisała 37-letnia Sanna Marin.

Foto: screen Instagram/sannamarin

Polityk wzięła ślub w sierpniu 2020 roku. Wówczas sprawowała już urząd premiera. Przyjęcie weselne zorganizowano w rządowej rezydencji w Helsinkach.

Jednak jej związek z Markusem Raikkonenem, byłym piłkarzem, a obecnie przedsiębiorcą i inwestorem rozpoczął się o wiele wcześniej. Marin zna się z nim bowiem od szkolnych lat.

Fińskie media nie są jednak zupełnie zaskoczone rozpadem małżeństwa premier. Już w ubiegłym roku kreśliły bowiem taki scenariusz, jako prawdopodobny. To pokłosie „imprezowego skandalu”.

Przypomnijmy, że latem 2022 roku media społecznościowe obiegły nagrania z „szalonej domówki” udziałem premier Finlandii. Sprawa była szeroko komentowana, ponieważ polityk „ostro” się bawiła w gronie celebrytów i influencerów.

Po rozpętaniu się medialnej burzy Marin postanowiła dobrowolnie poddać się testom na obecność narkotyków. Te wszyły negatywnie. Na tym jednak skandal się nie skończył.

Później do sieci wyciekło też nagranie z jednego z modnych klubów, na którym było widać, jak premier w dwuznaczny sposób tańczy ze znanym fińskim piosenkarzem i  muzykiem. Pojawiały się nawet sugestie, że mężczyzna całował Marin po szyi.

W sprawie małżeństwa Marin pojawiały się jeszcze inne niepokojące sygnały. Co prawda podczas oficjalnych wydarzeń i rozmaitych spotkań premier publicznie pokazywała się z mężem. Jednak portale plotkarskie w tym roku ujawniły zdjęcia Raikkonena w towarzystwie innych kobiet.

Wygląda na to, że ten rok przyniesie w życiu Marin spore zmiany. Także zawodowe. Ustępuje ona bowiem z urzędu premiera, po przegranych wyborach, które odbyły się 2 kwietnia. Nie zamierza także ubiegać się o przewodnictwo partii socjaldemokratycznej.

mx

fakt.pl

Foto: Instagram/sannamarin

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *