Eliza Michalik Fot. XEliza Michalik Fot. X

Niektórzy przeciwnicy polityczni Zbigniewa Ziobry sugerują, że jego choroba ma służyć jedynie temu, by były minister nie musiał odpowiadać za to, co robił, gdy pełnił swoją funkcję w rządzie PiS. Eliza Michalik, jedna z twarzy feminizmu w Polsce, stwierdziła nawet, że przeprosi Ziobrę dopiero, gdy ten z powodu swojej „strategicznej choroby” umrze.

Lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro walczy z ciężką chorobą. W ubiegłym roku zdiagnozowano u niego raka przełyku.

To rzadko spotykany nowotwór. Jego leczenie jest niezwykle trudne.

Ziobro przebywa obecnie w szpitalu. Dlatego nie widzimy go chociażby w Sejmie. Stosowane jest wobec niego radykalne leczenie onkologiczne.

Z informacji, do których dotarły media wynika, że stan Ziobry jest bardzo poważny, polityk przyjmuje chemię, ma przerzuty i czeka go operacja.

„Strategiczna choroba”, „przeproszę, gdy umrze”

Nie wszyscy zdają się dawać wiarę w to, że polityk rzeczywiście choruje. – Nikt nie ma żadnego dokumentu na temat stanu zdrowia Ziobry. Takie zaproszenie może się więc pojawić. Jeżeli lider Suwerennej Polski chce tego uniknąć niech po prostu przedstawi odpowiednie papiery – powiedział Grzegorz Napieralski z KO, cytowany przez „Superexpress”.

Marcin Józefaciuk ( także KO) zwrócił z kolei uwagę, że „choroba nie powstrzyma tego procesu, który się dzieje, pan Ziobro musi odpowiedzieć za to co zrobił”.

Najdalej posunęła się znana feministyczna publicystka Eliza Michalik, która uważa, że choroba Ziobry jest „strategiczna”, a ona przeprosi polityka dopiero, gdy ten „umrze”.

– Ziobro jest tchórzem. Tak uważam. On nie chce odpowiedzieć za to, co zrobił. On nie chce ponieść odpowiedzialności za to, co zrobił i zrobi wszystko, żeby tego uniknąć. I właśnie to robi. Tym jest, moim zdaniem, ta zupełnie strategiczna choroba. Jeśli się mylę i Ziobro umrze, bardzo naprawdę przeproszę i nie będą to przeprosiny blogowe – powiedziała dziennikarka.

W kontekście tego, co się dzieje, warto przypomnieć inny artykuł, który ukazał się na TymŻyjesz:

SJ

Super Express, Gazeta.pl, X

Fot. X

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *