fot. YT/Janusz Jaskółka

– My chcemy znieść immunitety w imię zasady równości i uczciwości – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Poznaniu. Jak się okazuje, jest możliwe odebrania immunitetu posłom!

Zapowiedź propozycji padła podczas sobotniej prezentacji wielkopolskich kandydatów PiS do wyborów parlamentarnych. Prezentacja odbyła się w Poznaniu.

– Nasz program jest rozłożony na punkty, co najmniej 150, ale równie dobrze można i powiedzieć 300 różnego rodzaju punktów, ale jeden z nich jakby nie został dostrzeżony – to jest proszę państwa zniesienie immunitetów. My chcemy znieść immunitety – ogłosił Jarosław Kaczyński.

– Właśnie w imię tej zasady równości i uczciwości. Zobaczymy, jak w tej sprawie, bo przecież oni (przeciwnicy) bardzo często się w tej sprawie wypowiadali właśnie za, jak w tej sprawie wypowiedzą się nasi obecni przeciwnicy – dodał.

Podczas spotkania w Poznaniu przedstawiano kandydatów PiS w wyborach parlamentarnych, które odbędą się już za niecały miesiąc 15 października. Prezes PiS przekonywał, że zwycięstwo jego ugrupowania pozwoli na kontynuowanie „udanego eksperymentu”.

– On musi być kontynuowany w interesie całego narodu – także w interesie tych, którzy są przeciw nam, bo oni też na tym korzystają, a przynajmniej bardzo znaczna część spośród nich, bo tylko niektórzy należą do tych, którzy korzystali na dawnym systemie – systemie, który między innymi dopuszczał ogromną sferę nadużycia, ogromną sferę przejmowania tego, co wspólne, w prywatne ręce – przekonywał Jarosław Kaczyński.

Dalej zwrócił uwagę na „nadużycia VAT-owskie”.

– One przyniosły straty liczone już w setkach miliardów złotych; ale były nadużycia paliwowe – chodziło o akcyzę – i (…) inne nadużycia podatkowe, ale również nadużycia różnych innych rodzajów. Na przykład płacenie ludziom po 5 albo nawet 3 zł za godzinę to nie jest nadużycie? – kontynuował Kaczyński.

Warto przypomnieć jednak, że w czasie rządów PiS było wiele innych afer, a aktualna – afera wizowa – to jedno z najbezczelniejszych tego typu wydarzeń w polskiej polityce od wielu lat. Nie można wykluczyć, że deklaracja odebrania immunitetów posłom i senatorom ma właśnie odciągnąć uwagę społeczną od afery wizowej.

A co wy uważacie o immunitetach? Powinny zostać zniesione, czy jednak pozostać?

dj

rmf24.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/Janusz Jaskółka

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *