Konfederacja FOt. XKonfederacja (Przemysław Wipler w okularach po środku) FOt. X

Konfederacja nie kojarzy się raczej ze wspieraniem środowisk LGBT+. Dlatego wypowiedź jednego z posłów-elektów tej partii może być szokiem dla wyborców.

Przemysław Wipler, współzałożyciel partii KORWiN (dziś Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena) i przyszły poseł Konfederacji, był gościem w Wieczornym Expressie „Super Expressu”.

Prawicowy polityk zszokował gości w studiu i oglądających stwierdzeniem, że wprowadzenie związkków partnerskich, zarówno dla par heteroseksualnych i homoseksualnych, jest w sumie zgodne z ideami Konfederacji.

– Jeżeli ktoś będzie chciał zmniejszyć poziom biurokracji, ułatwić uzyskiwanie osobom, które żyją w swoich związkach nieformalnych, to nie jest nawet kwestia tego, czy to są związki homoseksualne, czy heteroseksualne, jeżeli ktoś chce ułatwić życie od strony takiej administracyjnej, biurokratycznej i w tą stronę to będzie szło, to jest coś, co jest zgodne z takim deregulacyjnym wolnościowym podejściem Konfederacji powiedział polityk.

Przypomnijmy, że jak na polskie warunku jest to stanowisko bardzo progresywne. Takie samo ma na przykład Koalicja Obywatelska. „Radykalniejsze” podejście do tej kwestii w Polsce ma jedynie część Lewicy, która opowiada się za legalizacją małżeństw jednopłciowych.

SJ

Super Express

Fot. X / Konfederacja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *