fot. ilustracyjne/fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

W Polsce dzieją się obecnie rzeczy nieprawdopodobne. Policja poszukuje Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, by odprowadzić ich do aresztu, a oni w tym czasie najprawdopodobniej ukrywają się w Pałacu Prezydenckim.

O 9-tej, jak informuje Onet, policja otrzymała postanowienie sądu nakazujące doprowadzenie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika do aresztu.

Przypomnijmy, że 20 grudnia prokuratura skazała obu polityków prawomocnym wyrokiem w związku z aferą gruntową z 2007 roku.

Problem w tym, że Andrzej Duda ułaskawił polityków, tylko zrobił to zanim zapadł prawomocny wyrok. Obecnie mamy w Polsce okropny bałagan prawny, więc instytucje sprzyjające PiS-owi twierdzą, że prezydent miał prawo to zrobić, a te, które sprzyjają Platformie, że nie miał.

Rozwiązaniem mogłoby być ponowne ułaskawienie Kamińskiego i Wąsika, ale prezydent nie chce tego zrobić, bo podważałby tym własne działania.

Dzisiaj policja była w domach obu polityków, ale okazało się, że nie było ich na miejscu. Na 11 Andrzej Duda zaprosił ich do Pałacu Prezydenckiego i najprawdopodobniej są tam do tej pory.

– Znamy tylko szereg zdjęć, które opublikowała Kancelaria Prezydenta – relacjonuje reporter TVN24 Jan Piotrowski.

Nie wiadomo, czy Kamiński i Wąsik zamierzają w ogóle opuścić Pałac Prezydencki. Trudno sobie wyobrazić, że policja przypuści szturm na Pałac Prezydencki, który jest siedzibą najważniejszej osoby w państwie.

EDIT:

To już oficjalne – obaj politycy znajdują się w Pałacu Prezydenckim. Kamiński i Wąsik o 15:10 wyszli do dziennikarzy i wydali oświadczenia, po czym wrócili do Pałacu.

– To kolejny przejaw bezprawia, jaki w naszej sprawie odbywa się od lat – powiedział dziennikarzom Mariusz Kamiński. – Jesteśmy dalej posłami na Sejm – stwierdził. – Jesteśmy, nie ukrywamy się. Wiemy, że gromadzone są siły policyjne w celu zatrzymania nas – powiedział.

O konsekwencjach tego, co obecnie się dzieje, pisze w mediach społecznościowych znany publicysta:

SJ

TVN24, Onet, Niezależna.pl

fot. ilustracyjne/fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *