Cmentarz / Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay

Szokujące odkrycie w Głogowie. Rodzina pani Antoniny Sawickiej alarmuje, że w jej grobie leży obcy mężczyzna. Podejrzewają, że to ofiara pandemii. Zarząd cmentarza zaprzecza.

Syn zmarłej kobiety, Janusz Sawicki, przypadkiem odkrył, że w grobie matki spoczywa jeszcze jakiś obcy mężczyzna. Jak relacjonował w rozmowie z „Super Expressem”, fakt ten wyszedł na jaw, gdy wybrał się do zarządu cmentarza, by opłacić groby.

– Wtedy pracownik powiedział mi, że muszą dołożyć pieniędzy, bo w grobie mojej mamy leży jakiś mężczyzna. Doznałem szoku! – mówił.

Zdaniem pana Janusza, w grobie jego matki leży „ofiara epidemii koronawirusa”. Jak bowiem podkreślał, „wydaje mu się, że ten pochówek nastąpił w tym czasie”.

O sprawie powiadomiono policję, bo, jak mówił syn zmarłej, „takie podkładanie zwłok, to przecież przestępstwo”.

Inną wersję wydarzeń przedstawia natomiast zarząd głogowskiego cmentarza komunalnego. Oświadczył, że nic takiego nie miało miejsca.

Rzecznik miejskiego przedsiębiorstwa GPK, które zarządza tą nekropolią, Rafał Pietrzak wskazał, że doszło do „pomyłki przy zapisywaniu nazwiska zmarłego”. Miało ono brzmieć „podobnie jak państwa Sawickich”.

– Wprowadzono takie dane do bazy i błędnie poinformowano rodzinę. Pomyłka została naprawiona. W żaden sposób nie miała wpływu na fizyczne „losy” grobu państwa Sawickich  – zapewnił.

Sceptycznie do tych wyjaśnień nastawiony jest jednak pan Janusz. Mężczyzna uważa, że „tłumaczą się, bo tylko to im pozostało”.

– Jestem przekonany, że koło mamy leży ten człowiek. Sprawdzałem zresztą grobowiec i widać, że ktoś majstrował przy płycie. Mam nadzieję, że służby szybko przeprowadzą ekshumację i wtedy prawda wyjdzie na jaw – powiedział.

mx

se.pl

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *