Pixabay

W wigilię Bożego Narodzenia doszło do strzelaniny na Florydzie. Dwóch nastolatków pokłóciło się o prezenty. W wyniku sprzeczki zginęła ich 23-letnia siostra.

Do zdarzenia doszło 24 grudnia w mieście Largo w hrabstwie Pinellas. Do kłótni doszło jeszcze przed południem, kiedy to rodzina Coleyów udała się na zakupy.

W galerii handlowej doszło do sprzeczki pomiędzy nastolatkami – Damarcusem Coleyem i jego bratem Darcusem. Chłopcy kłócili się, który z nich dostanie więcej prezentów na Gwiazdkę.

Po powrocie do domu Damarcus wyciągnął pistolet i wycelował w brata, grożąc przy tym, że strzeli mu w głowę. Wówczas do sprzeczki włączył się wujek chłopców, który nakazał napastnikowi wyjść z domu.

Na podwórku znajdowała się bowiem 23-letnia Abrielle, siostra nastolatków. Kobieta próbowała uspokoić rozwścieczonego Damarcusa.

– Wszyscy powinniście się uspokoić. Dlaczego się nakręcasz? Są Święta Bożego Narodzenia – mówiła do brata, trzymając w ręce nosidełko ze swoim kilkumiesięcznym dzieckiem.

Chłopiec nie posłuchał jednak swojej siostry. Był tak rozwścieczony, że strzelił kobiecie prosto w klatkę piersiową.

23-latka zginęła na miejscu. Tymczasem Darcus, który usłyszał strzał, wybiegł z bronią z domu i oddał strzał w kierunku brata.

Następnie Darcus rzucił broń i pobiegł po pomoc. Jeszcze tego samego dnia obydwaj nastolatkowie zostali zatrzymani przez policję.

Tak się dzieje, gdy mamy młodych przestępców noszących broń. Denerwują się, nie wiedzą, jak sobie poradzić, więc po prostu chwytają za broń i zaczynają do siebie strzelać – skomentował sprawę szeryf hrabstwa Pinellas Bob Gualtieri, cytowany przez „Tampa Bay Times”.

PS

Tampa Bay Times / o2.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *