fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Przed południem w centrum Poznania doszło do strzelaniny. Nieznany sprawca próbował obrobić kantor. Obecnie policja prowadzi obławę na bandytę.

Do zdarzenia doszło przed godz. 11 na ul. Grobla w centrum Poznania. Pracownik kantoru przenosił pieniądze z kantoru do swojego samochodu.

Wówczas nieznany sprawca zaatakował pracownika. Padło kilka strzałów ze strony pracownika, który posiadał broń legalnie.

– Nie mamy na razie informacji, żeby ktoś ucierpiał. Wszystkie nasze służby policyjne są postawione na nogi. Obława trwa – powiedział RMF FM rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak.

Dodał, że wykorzystywany jest m.in. pies tropiący.

Działania policjantów koncentrują się na tyłach kościoła Wszystkich Świętych. W tamtej okolicy doszło bowiem do napaści.

Według nieoficjalnych ustaleń, napastników mogło być więcej, nawet trzech. Mieli na głowach kominiarki. Jeden z napastników miał też posiadać nóż.

Napadnięty pracownik kantoru przenosił wówczas około 40 tys. zł. Gdyby nie posiadana broń, firma dla której pracuje straciłaby te pieniądze. A pracownik mógłby stracić życie.

Dlatego warto być gotowym na ewentualną napaść. Policja policją, ale sam napad to chwila. Osoba nieuzbrojona jest de facto na łasce napastników. Stąd lepiej, by prawo zezwalało normalnym ludziom na łatwy dostęp do broni palnej.

dj

rp.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *