Sebastian Majtczak Fot. policja

Oto Sebastian Majtczak – poszukiwany listem gończym sprawca wypadku na A1. Jechał swoim BMW ponad 250 km/h i zepchnął z drogi Kię, którą jechała trzyosobowa rodzina. Wszystkie osoby z zepchniętego samochodu zginęły.

„Sebastian Majtczak, poszukiwany listem gończym. Zabił trzy osoby na autostradzie A1. Onet podaje że opuścił Europę. Kto do tego dopuścił?” – pisze na portalu X serwis bandyci drogowi.

https://twitter.com/bandyci_drogowi/status/1707803468617158851

„Majtczak uciekł z Polski – jak ustaliłem – około 5 dni temu. Zwiał tuz po tym, jak do sieci trafiło nagranie świadka wypadki na A1. Prokuratura nie informowała o sprawie tak długo właśnie z tego powodu – już go szukali” – podaje z kolei dziennikarz DoRzeczy Łukasz Zboralski.

Wypadek na A1

16 września na autostradzie A1 doszło do wypadku, w którym zginęła para dorosłych i ich pięcioletni synek. Początkowo media informowały, że KIA, którą podróżowała rodzina, wykonała „nieuzasadniony manewr”, przez który uderzyła w bariery i się zapaliła. Później okazało się, że w samochód rodziny uderzył od tyłu rozpędzony do ponad 250 km/h na godzinę samochód marki BMW.

Kierowca BMW błyskał długimi światłami, przepędzając KIĘ. Rodzina zamierzała zmienić pas (samochód miał już włączony kierunkowskaz), ale nie zdążyła tego uczynić.

Nie wiadomo, ile dokładnie jechał kierowca BMW. Spekulowano o tym, że mogło to być nawet 300 km/h. Niemiecki oddział BMW udostępnił śledczym oprogramowanie, dzięki któremu wiadomo, że 31-latek musiał jechać na pewno więcej niż 253 km/h.

Do postawienia zarzutów 31-letni kierowca miał status świadka. Teraz jednak grozi mu – i tak śmiesznie niska według internautów – kara 8 lat pozbawienia wolności.

– Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu temu kierowcy zarzutów z artykułu 177 paragraf 2 kodeksu karnego, dotyczących spowodowania wypadku – powiedziała Rzeczypospolitej prok. Anna Mosur z Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

SJ

Onet, DoRzeczy, X / bandyci drogowi

Fot. policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *