fot. ilustracyjne/fot. YT/Telewizja Republika/Donald Tusk - kanał oficjalny/Szymon Hołownia/Władysław Kosiniak-Kamysz/Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej/CC BY-SA 3.0 pl/Wiki (kolaż)

Zjednoczona Prawica znalazła się na podium w najnowszym sondażu IBRiS. Niewiele mniej jednak poparcia zdobyła Koalicja Obywatelska. Podium zaś zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni. W Sejmie według sondażu znalazłyby się jeszcze Lewica i Konfederacja.

ZP niewiele nad KO

W sondażu IBRiS wykonanym 16 maja wzięło udział 1,1 tys. osób. Stosowano metodę telefoniczną oraz standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo.

Na pierwszym miejscu znalazła się ZP. Zagłosowałoby na nią 32 proc. badanych, gdyby wybory odbyły się dzisiaj.

Drugie miejsce zajęłaby KO. Tę poprzeć było gotowych 25,4 proc. badanych osób.

W Sejmie więcej partii

Podium zamyka koalicja PSL-Polska 2050. Na te ugrupowania w koalicji zamierza zagłosować 14,6 proc. badanych.

Następnie z bardzo podobnymi wynikami znajdują się Konfederacja i Lewica. Na to pierwsze ugrupowanie głos zamierza oddać 10 proc. badanych, zaś na drugie 9,4 proc..

8,6 proc. badanych odpowiedziało natomiast, że „nie wie” lub „trudno powiedzieć”, na kogo oddaliby głos. Poza wspomnianymi więc partiami, w Sejmie znalazłyby się jeszcze tylko Mniejszość Niemiecka.

800+ nie stało się gamechangerem

Badanie wykonano wczoraj, 16 maja. Było więc już wszem i wobec znane Polakom, co prezes PiS obiecał podczas weekendowej konwencji partyjnej.

Okazuje się, że 800+ nie robi już tak wielkiego wrażenia na ludziach, jak sama zapowiedź wprowadzenia 500+. Być może ludzie zrozumieli, że tego typu programy są motorem dla inflacji?

Więcej o krytyce 800+ i nieścisłościach w deklaracjach władzy na ten temat pisał współtwórca naszego portalu Dominik Cwikła. Tekst opracowujący temat można przeczytać TUTAJ.

dj

tvn24.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/Telewizja Republika/Donald Tusk – kanał oficjalny/Szymon Hołownia/Władysław Kosiniak-Kamysz/Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej/CC BY-SA 3.0 pl/Wiki (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *