laptop Źródło: Pixabaylaptop Źródło: Pixabay

Doradcy podatkowi i pracownicy skarbówki przyznają w rozmowie z „Wyborczą”, że fiskus śledzi media społecznościowe obywateli.

Fiskus nas obserwuje. Nie warto chwalić się drogimi wakacjami lub prezentami w sieci, bo okazuje się, że fiskus śledzi media społecznościowe obywateli.

Fiskus towarzyszy Ci na wakacjach

– Podatnicy nie zawsze zdają sobie sprawę, że publikowanie w mediach społecznościowych prywatnych zdjęć i przeróżnych informacji, często o charakterze osobistym, może mieć dla nich dalekosiężne skutki. Dla fiskusa jest to prawdziwa skarbnica wiedzy o aktywności osoby, którą się zacznie interesować – wyjaśnia doradca podatkowy Przemysław Hinc w rozmowie z portalem Wyborcza.biz.

Jeśli więc wrzucasz w media społecznościowe zdjęcia z wakacji, na które teoretycznie Cię nie stać, to narażasz się na to, że skarbówka każe Ci płacić.

Skarbówka nieproszonym gościem na weselu i komunii

Rozmówca „Wyborczej” zdradza, że fiskus zagląda także na wesela „by sprawdzić wartość prezentów ofiarowywanych nowożeńcom” i na pierwsze komunie, „by sprawdzić, czy nie da się tu obciążyć podatkiem od darowizn dziecka, które pochwali się prezentami”.

Rzeczniczka prasowa szefa Krajowej Administracji Skarbowej, Justyna Pasieczyńska, potwierdza, że rzeczywiście tak jest.

– W sytuacji, gdy nasz świat w dużym stopniu zamknięty jest w naszym smartfonie, a jego emanacją są różne portale czy aplikacje społecznościowe, to tam właśnie może „zaczaić się” na nas fiskus. Trzeba przy tym podkreślić, że takie działania organów nie są obecnie zabronione, więc w sumie, jeśli ktoś się wystawia na strzał, to trudno dziwić się urzędowi, że to wykorzystuje — mówi z kolei dr Marcin Wojewódka, radca prawny.

SJ

Wyborcza.biz

Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *