fot. Tt/Straż Graniczna

Polski patrol pograniczników na granicy z Białorusią został zaatakowany. Dwie boczne szyby pojazdu są wybite.

Polska Straż Graniczna została zaatakowana przez 22 osoby przy zaporze. Sprawcami najpewniej byli nielegalni imigranci próbujący dostać się na terytorium Polski.

Polski patrol sprawdzał odcinek ochraniany przez SG Białowieża. W pewnym momencie banda obrzuciła pograniczników kamieniami. Wybito dwie boczne szyby w samochodzie.

– Na widok patrolu cudzoziemcy zaczęli rzucać kamieniami i cegłami. Funkcjonariusze Straży Granicznej nie odnieśli obrażeń. Wybite zostały dwie boczne szyby w służbowym Land Roverze – przekazała Straż Graniczna.

Imigranci zaatakowali z terytorium Białorusi. Polska strona nie może więc nic z bandą i ich działaniami zrobić. Teren jest dostępny bowiem tylko dla białoruskich służb.

Ponadto, jak wiele mediów zwraca uwagę, najpewniej nielegalna imigracja do naszego kraju jest nieoficjalnie wspierana przez białoruskie służby. W związku z tym nie można oczekiwać, by sprawcy ponieśli jakąkolwiek odpowiedzialność za atak.

Z drugiej strony tłum imigrantów jest zdecydowanie mniejszy, niż jeszcze niedawno, zanim powstawała zapora na granicy. Wówczas imigrantów można było liczyć w tysiącach.

W dniach 7-8 czerwca Podlaski Oddział Straży Granicznej zatrzymał 142 imigrantów próbujących przedostać się nielegalnie do Polski z Białorusi. Zatrzymano również czterech przemytników ludzi.

Nielegalny próby przedarcia się do Polski odnotowały placówki SG w Białowieży, Narewce, Dubiczach Cerkiewnych, Mielniku i w Czeremsze. Imigranci byli Jemeńczykami, Etiopczykami, Hindusami, Syryjczykami, Irakijczykami i Afgańczykami.

Kurierzy byli obywatelami Ukrainy i Rumunii.

dj

o2.pl

fot. Tt/Straż Graniczna

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *