Bartłomiej Sienkiewicz, Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak Fot. YouTube

Wczoraj w Sejmie głosowano nad votum nieufności dla ministra Bartłomieja Sienkiewicza, odebraniem immunitetu Grzegorzowi Braunowi i odwołaniem Krzysztofa Bosaka z funkcji wicemarszałka. Losy trzech polityków się ważyły.

Posłowie PiS domagali się odwołania ministra kultury Bartłomiej Sienkiewicza z powodu metod, jakich użyto do przejęcia mediów publicznych.

Wniosek o votum nieufności dla ministra został przedłożony i poddany głosowaniu, ale większość sejmowa skutecznie obroniła członka swojego rządu.

W środę głosowano także nad odebraniem immunitetu posłowi Konfederacji Grzegorzowi Braunowi, na którym ciąży szereg oskarżeń.

Ten wniosek został przyjęty przez posłów pomimo tego, że 15-stu posłów Konfederacji głosowało przeciw. Oznacza to, że Grzegorz Braun będzie sądzony za swoje czyny jak zwykły szary obywatel.

Wczoraj ważyły się także losy Krzysztofa Bosaka jako członka prezydium Sejmu. Współprzewodniczący Konfederacji miał odpowiedzieć za wybryk swojego partyjnego kolegi i stracić stanowisko wicemarszałka.

Bosaka niejako obroniła Koalicja Obywatelska, wstrzymując się od głosu i dlatego polityk pozostanie wicemarszałkiem.

SJ

Fot. YouTube, collage

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *