fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Wzdłuż autostrady Texas State Highway OSR w Teksasie służby znajdują martwe krowy z uciętymi językami. Ostatnio takie zwierzę odnaleziono w hrabstwie Madison koło College Station, 160 km na północ od Houston. Biuro szeryfa wszczęło śledztwo w tej sprawie.

Martwe krowy z poucinanymi językami

W Teksasie pojawiła się istna plaga tajemniczych zgonów bydła. Wzdłuż autostrady Texas State Highway znajdowane są zwłoki martwych krów. Jakby tego było mało, mają poucinane języki.

Sprawą zajęło się już biuro szeryfa. Urzędnicy przyznają jednak, że nie wiedzą, co może być przyczyną nietypowych zgonów krów. Wiadomo jedynie, że sprawca to rasowy rzeźnik. Wie, co robi i nie jest amatorem.

– Proste, czyste cięcie, z pozorną precyzją, zostało wykonane w celu usunięcia skóry wokół pyska krowy z jednej strony, pozostawiając nietknięte mięso pod usuniętą skórą. Język został również całkowicie usunięty z ciała bez rozlewu krwi – przekazali w komunikacie prasowym mundurowi.

Ucięte genitalia i odbyty krów

Lokalni farmerzy przekazali, że ostatnia znaleziona krowa miała około 6 lat. Zwłoki bydlęcia leżały od kilku tygodni i nie zainteresował się nimi żaden drapieżnik.

Ponadto trawa dookoła krowy była nienaruszona. Nie znaleziono również śladów walki.

Władze hrabstwa Madison stwierdziły po rozpoczęciu śledztwa, że odnaleziona ostatnio krowa to nie jedyny przypadek w okolicy. Obecnie wiadomo już o co najmniej czterech podobnych przypadkach.

W granicznych hrabstwach Brazos i Robertson również odnajdywano martwe krowy. Pochodziły z różnych stad i pastwisk.

– Inne krowy znaleziono w tym samym stanie, leżące na boku z odsłoniętą stroną twarzy przeciętą wzdłuż linii szczęki i ponownie całkowicie usuniętym językiem – przekazało biuro szeryfa hrabstwa Madison.

Ponadto dwóm krowom usunięto genitalia i odbyt. Cięcia w tych miejscach również były okrągłe i precyzyjne. I również nie odnaleziono żadnych śladów walki w okolicy.

Powrót rzeźnika po pół wieku?

Co ciekawe, podobne zjawisko miało miejsce około 50 lat temu. W latach 70-tych XX wieku znaleziono tysiące ciał bydła. Miały poucinane organy, a w ich pobliżu nie było żadnych śladów walki. Próbowano wyjaśnić sprawę, lecz bez powodzenia.

Ostatecznie sprawę tajemniczej rzezi krów zamknęło FBI w 1980 roku. Masową śmierć krów oficjalnie przypisano „zwykłym drapieżnikom”.

dj

o2.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *