Wyniki sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24.Wyniki sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. / foto: screen fakty.tvn24.pl

Sensacyjne wyniki sondażu przeprowadzonego po Marszu 4 czerwca przez Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24. Koalicja Obywatelska wyprzedziła Zjednoczoną Prawicę.

Już po niedzielnym marszu, na który zapraszał Donald Tusk, przeprowadzono sondaż dla „Faktów” TVN i TVN24. Badanych zapytano o to, na kogo by zagłosowali.

Wyniki sondażu

Najwięcej respondentów wskazało na Koalicję Obywatelską ( PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni). Główna partia opozycyjna cieszy się poparciem 32 procent badanych.

Na drugim miejscu znalazła się Zjednoczona Prawica (Prawo i Sprawiedliwość, Suwerenna Polska Zbigniewa Ziobry, Kukiz’15, Republikanie). Na rządzące ugrupowanie chciałoby głosować 31 procent ankietowanych.

Podium zamykają ex æquo Konfederacja (Nowa Nadzieja, Ruch Narodowy, Konfederacja Korony Polskiej) oraz koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni (Trzecia Droga). Na obie te formacje wskazało po 10 procent respondentów.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem), na którą obecnie chce głosować 6 procent badanych. Pod progiem znalazły się AgroUnia, która cieszy się poparciem na poziomie 2 procent oraz Porozumienie z poparciem 0 procent.

9 procent badanych wybrało odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć”.

Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 5-6 czerwca 2023 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia. Na pytanie o preferencyjne partyjne odpowiedziało 636 osób.

πr

fakty.tvn24.pl

foto: screen fakty.tvn24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *