Osiem gwiazdek

Sąd Okręgowy w Kaliszu uniewinnił 65-latka, który został ukarany za koszulkę z napisem „j**ać PiS”. Zdaniem sądu hasło to jest już powszechne i nie budzi negatywnych emocji.

65-letni Janusz Ziętkiewicz pojawił się 27 czerwca 2022 roku na odsłonięciu pomnika Jana Szyszki w Jarocinie w t-shircie z napisem j**ać PiS.

Koszulka z wulgarnym hasłem sprawiła, że do mężczyzny podeszli policjanci, którzy wylegitymowali go i wlepili mu mandat.

Ziętkiewicz odmówił przyjęcia mandatu i sprawa została skierowana do sądu. Na rozprawę mężczyzna ponownie przyszedł w koszulce z tym samym hasłem.

Sędzina wyroku nie anulowała, ale obniżyła karę z 200 do 50 złotych. Mimo to 65-latek dalej nie chciał zapłacić.

– Nie chodzi o pieniądze, ale zasadę. Tego mandatu na pewno nie zapłacę. Wyrok w Jarocinie był niesprawiedliwy, napisany pod dyktando władz. Zostałem ukarany za korzystanie z wolności słowa i prawa do krytyki władzy. Wolę pójść siedzieć. Zostanę więźniem politycznym. Prawdziwym, nie takim jak ci kryminaliści Kamiński i Wąsik – stwierdził.

Mężczyzna postanowił sądzić się dalej i ostatecznie udało mu się wygrać. Sąd go uniewinnił, stwierdzając, że w sumie hasło jest powszechne. Wyrok jest prawomocny.

„Sąd Okręgowy w Kaliszu uniewinnił oskarżonego 65-letniego Janusza Ziętkiewicza z Jarocina o nieprzyzwoite zachowanie w postaci noszenia koszulki z napisem „J**ć PiS”. Zdaniem sądu hasło uległo spowszechnieniu i nie wzbudza już negatywnych emocji. Wyrok jest prawomocny. #StopMowieNienawiści” – napisał w swoich mediach społecznościowych Radosław Poszwiński.

SJ

Gazeta Wyborcza

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *