Zdjęcie: Facebook/Zaginieni - pomóżmy ich odnaleźć Zdjęcie: Facebook/Zaginieni - pomóżmy ich odnaleźć

Są wyniki sekcji zwłok Anastazji Rubińskiej, która została zamordowana na greckiej wyspie Kos. Brat Polki udzielił wywiadu greckim mediom.

Anastazja Rubińska zaginęła 12 czerwca. Jej zaginięcie zgłosił jej 28-letni partner. Dziewczyna miała zadzwonić do niego i powiedzieć, że za dużo wypiła, ale ktoś odwiezie ją motorem do domu.

Później wysłała mężczyźnie swoją lokalizację. 28-latek stwierdził, że być może Anastazja chce, żeby jednak po nią przyjechał.

Gdy zjawił się jednak na miejscu, to dziewczyny tam nie było. Korzystając z aplikacji śledzącej 28-latek zlokalizował jej telefon 5,5 km dalej.

Anastazja nie żyje

W niedzielę na wyspie Kos znaleziono nagie ciało kobiety. Zwłoki znajdowały się ok. 500 metrów od miejsca, w którym zlokalizowano telefon Polki.

„Portal kosnews24 donosił, że ciało zostało znalezione pod drzewem. Było do połowy włożone w worek i przykryte gałęziami. Z kolei grecka redakcja portalu CNN informowała, że zwłoki zostały odnalezione w ubraniu i było w stanie zaawansowanego rozkładu” – podaje portal Polsat News.

– Ta dziewczyna była torturowana aż do śmierci. Choć nadal nie wiemy dokładnie, jak zginęła, to wszystkie dotychczasowe dowody wskazują, że znęcano się nad nią, dopóki nie straciła przytomności – poinformował jeden z greckich policjantów.

Wyniki sekcji zwłok Anastazji

Są już wyniki sekcji zwłok. Zdają się potwierdzać teorię o morderstwie dokonanym na Polce.

– To była trudna sekcja zwłok. Śmierć nastąpiła w wyniku uduszenia, ale nie można stwierdzić, czy była to ludzka ręka, czy lina – powiedział grecki lekarz sądowy w rozmowie z serwisem CNN Greece.

„Materiał dowodowy wskazuje, że sprawca lub sprawcy, być może przy pomocy wspólników, próbowali zdezorientować władze. Telefon i ciało 27-latki znaleziono w miejscach wcześniej już przeszukiwanych” – piszą lekarze, cytowani przez Gazetę Wyborczą.

Brat Anastazji o mordercy

– Chciałbym spotkać się z tym człowiekiem chociaż na pięć minut i sam go wykończyć – powiedział brat Anastazji Rubińskiej w rozmowie z greckim portalem Proto Thema.

– Ludzie, którzy to zrobili, muszą zostać ukarani. Sprawiedliwości musi stać się zadość – stwierdził.

Jednocześnie 32-latek nie chce, by śmierć Anastazji poszła na marne.

– Niech tragiczna historia Anastazji będzie przestrogą dla innych dziewczyn, żeby były bardziej ostrożne, gdy są w innych krajach – powiedział mężczyzna.

SJ

Gazeta Wyborcza, CNN Greece, Protothema

Zdjęcie: Facebook/Zaginieni – pomóżmy ich odnaleźć

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *