fot. ilustracyjne/fot. X/Polska Policja

Rozwiązano tajemnicę śmierci Łukasza G., radnego PiS powiatu pajęczańskiego. Mężczyzna zmarł kilka godzin po wypadku auta 2 listopada 2021 roku.

Do wypadku doszło 2 listopada 2021 roku w Chabielicach w gminie Szczerców. Do tej pory szczegóły nie były znane. Kierujący osobowym fiatem G. z nieznanych przyczyn wypadł z drogi. Po przekoziołkowaniu kilkunastu metrów zatrzymało się w polu.

Łukasz G. był nieprzytomny, gdy na miejscu zjawiła się policja i straż pożarna. Radny PiS z obrażeniami trafił do szpitala. 39-latek zmarł kilka godzin później.

Łukasz G. był radnym powiatu pajęczańskiego. Pracował też w Kopalni Bełchatów. Wówczas też wracał z kopalni.

Szczegóły wypadku nie były znane. Pracownicy służb, którzy udzielali pomocy na miejscu przekazali, że wokół mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Informacji jednak nie potwierdzono.

Sprawa przeciągała się od tamtego czasu i ucichła. W tym roku „Onet” powrócił do niej. Jak się okazuje, potwierdzono, że radny w trakcie wypadku był pijany.

Badanie krwi wykazało 2,8 promila alkoholu. Ze względu na śmierć radnego PiS, prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

– W związku ze zdarzeniem było prowadzone również śledztwo o spowodowanie wypadku komunikacyjnego tj. o czyn z art. 177 § 2 k.k. w zw. z art. 178 § 1 k.k. Jednak również ono w marcu 2022 r. zostało umorzone. Śledczy zadecydowali, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego – podaje onet.pl.

Redakcja przytacza przy tym wyjaśnienie prokuratury, że decyzję podjęto ze względu na fakt, że w wydarzeniu udział brał jedynie sprawca

dj

onet.pl

fot. ilustracyjne/fot. X/Polska Policja

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *