Ile będzie kosztowała odbudowa Ukrainy? Źródło: PixabayIle będzie kosztowała odbudowa Ukrainy? Źródło: Pixabay

Starałem się zrozumieć przyczynę ataku na Ukrainę i pojąłem, że jest to zło i brutalna zbrodnia, dla której nie ma usprawiedliwienia – mówi rosyjski pilot, który przeszedł na stronę Ukrainy.

To historia, która zdaje się być idealnym materiałem na film sensacyjny. 28-letni kapitan Sił Powietrzno-Kosmicznych Federacji Rosyjskiej Maksim Kuzminow porwał rosyjski śmigłowiec wielozadaniowy Mi-8 i uciekł z Rosji. Mężczyzna wylądował w obwodzie charkowskim i tam przeszedł na stronę Ukrainy.

„Starałem się zrozumieć…”

– Kiedy 24 lutego 2022 r. zaczęła się ta wojna, zadawałem sobie pytanie, po co jest ona potrzebna mojej ojczyźnie. Starałem się zrozumieć przyczynę ataku na Ukrainę i pojąłem, że jest to zło i brutalna zbrodnia, dla której nie ma usprawiedliwienia – mówi rosyjski wojskowy, który teraz wspiera Ukrainę.

– Nikt mnie do niczego nie zmuszał. To była moja własna decyzja. Interesowałem się wydarzeniami na Ukrainie. Czytałem kanał informacyjny ukraińskiego wywiadu wojskowego na Telegramie. Tam znalazłem kontakty i zacząłem z nimi korespondować na tajnym czacie. Korespondencja trwała pół roku. Ustalaliśmy w tym czasie szczegóły, opracowywaliśmy trasy, zastanawialiśmy się nad bezpiecznym przelotem i 9 sierpnia nastąpił finał – opowiada Kuzminow.

– 9 sierpnia zrealizowałem oficjalny przelot z punktu A do punktu B. O godz. 16:30 wystartowałem z lotniska w Kursku i udałem się w kierunku obwodu charkowskiego na Ukrainie. W okolicach miejscowości Szebiekino w obwodzie biełgorodzkim w Rosji obniżyłem wysokość lotu do 5-10 metrów. Leciałem w całkowitej ciszy radiowej. Przy przekraczaniu granicy zaczęto do nas strzelać. Nie wiem, kto to był, ale przypuszczam, że Rosjanie. Zostałem ranny w nogę. Odleciałem 20 kilometrów od granicy i wylądowałem. Było ze mną dwóch członków załogi. Nie mieliśmy żadnej broni, bo piloci latają bez broni – wyjawił pilot, który dalej chce działać w lotnictwie.

SJ

Ukraińska Prawda

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *