Władimir Putin Źródło: YouTuubeWładimir Putin Źródło: YouTuube

Igor Girkin alias Striełkow, to były pułkownik FSB, który ww 2014 wraz ze swoim pułkiem jako jeden z pierwszych wjechał do Ukrainy. Przez pewien czas pełnił ważne stanowiska na okupowanych terenach. Teraz jednak atakuje Kreml i Władimira Putina.

Pułkownik Girkin zwrócił się w bardzo ostrych słowach do prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. Czy wojskowy będzie miał z tego tytułu problemy?

Dowódca, który zdobywał Słowiańsk do Putina: Zamknij się!

Girkin to nie jest żaden działacza proukraiński, ani prozachodni polityk z opozycji. To wojskowy, który w 2014 jako jeden z pierwszych ze swoim pułkiem wchodził na Ukrainę i zdobywał Słowiańsk. Później został ministrem obrony samozwańczej Republiki Donieckiej.

Z początku wojskowy popierał „operację specjalną”, jak kremlowska propaganda nazywa wojnę na Ukrainie.

– Operacja wygląda bardzo poważnie. Tak jak osobiście wzywałem w ciągu minionych lat – mówił.

Obecnie jednak Girkin twierdzi, że wojna prowadzona jest źle, a wojskowy to „patałachy” i „Debile”, zaś Szojgu zmienił rosyjską armię w „motłoch”.

Dowódca twierdzi, że Rosja jest o krok od przegranej i nieustannie atakuje władze na Kremlu. Ostatnio w ostrych słowach zwrócił się za pośrednictwem mediów społecznościowych do Władimira Putina.

Zamknij się, Władimirze Władimirowiczu, lepiej zamilcz. Nie będzie nam wstyd, że mamy takiego prezydenta! – powiedział.

Cóż, wielu z tych, którzy nie użyli aż tak mocnych słów, odsiaduje wyroki w łagrach lub nie żyje. Miejmy nadzieję, że Girkin nie podzieli ich losu.

SJ

Wirtualna Polska

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *