wRealu24wRealu24

Dominik Cwikła, jeden z redaktorów-założycieli portalu TymŻyjesz, został redaktorem naczelnym telewizji internetowej wRealu24.

wRealu24 to jedno z największych niezależnych mediów prawicowych w polskimi Internecie. Do 15 czerwca redaktorem naczelnym telewizji wRealu24 był rozpoznawalny medialnie Marcin Rola. Na tym stanowisku zastąpił go Piotr Szlachtowicz, który teraz zdaje to stanowisko na rzecz Dominika Cwikły.

„Drodzy Widzowie! Informujemy, że nowym Redaktorem Naczelnym telewizji internetowej wRealu24 został Dominik Cwikła. Piotr Szlachtowicz zrezygnował z tej funkcji, pozostając jednocześnie w redakcji z dotychczasowymi programami, które prowadził” – podaje wRealu24.

Medium zaznacza jednocześnie, że „Piotr Szlachtowicz pozostaje w redakcji wRealu24 i dalej buduje razem z nami mocne, niezależne media wolne od cenzury”.

– Postanowiłem w końcu spróbować czegoś nowego i wkrótce będziemy mogli widzieć się na zupełnie nowych programach, również poza telewizją wRealu24. Niestety, czas i siły ludzkie są ograniczone i nie można na 300 proc. robić wszystkiego naraz. Dlatego postanowiłem zrezygnować z prowadzenia redakcji telewizji wRealu24. Natomiast pozostaję cały czas Redaktorem prowadzącym programy. Dlatego na naszej antenie widzimy się jak zawsze w środy i w czwartki – poinformował wczoraj Piotr Szlachtowicz na facebookowym profilu telewizji wRealu24.

Dominik Cwikła – nowy redaktor naczelny wRealu24

„Dominik Cwikła od prawie roku był Sekretarzem Redakcji telewizji wRealu24. Wcześniej wielokrotnie pojawiał się w programach w telewizji w charakterze komentatora. Jako dziennikarz pracuje od ponad 10 lat. Ukończył studia na kierunkach dziennikarstwo i politologia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu (obecnie Akademia). Jest również założycielem portalu kontrrewolucja. net” – podaje wRealu24.

Poza działalnością w mediach prawicowych, Dominik Cwikła jest także jednym z redaktorów-założycieli portalu TymŻyjesz.

wRealu24. Co to za medium?

wRealu24 powstało w 2016 roku z inicjatywy Marcina Roli – byłego DoRzeczy, Superstacji i Polsatu, który był również rzecznikiem prasowym ruchu Kukiz’15.

wRealu24 zaczynało jako kanał w serwisie YouTube, a obecnie jest jednym z ważniejszych mediów w niszy antysystemowej prawicy.

„Spółki zarządzające platformami publicystycznymi wRealu24 i BanBye, których szefem i współwłaścicielem jest Marcin Rola, w ub.r. uzyskały 2,83 mln zł z darowizn prawie pięć razy więcej niż z reklam. Ich zysk netto wzrósł z 503,9 do 528,4 tys. zł” – informował w sierpniu tego roku portal „Wirtualne Media”.

SJ

wRealu24, Wirtualne Media

Fot. wRealu24

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *