fot. YT/Telewizja Republika

– Trzecia Droga trwa na stanowisku, że powinno zostać przeprowadzone referendum ws. aborcji – powiedział „Rzeczpospolitej” Marszałek Sejmu Szymon Hołownia. Zapowiedział też, że sama Polska 2050 jest w tej sprawie podzielona.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” Marszałek Hołownia powiedział, że chce zacząć zmiany od „sposobu prowadzenia obrad”.

– Potrzeba innego stylu niż ten, który był na tej sali w ciągu ostatnich ośmiu lat. Wraz z wicemarszałkami będziemy próbowali oczywiście, o ile posłowie pozwolą, raczej tonować niż zaostrzać debatę – zadeklarował.

– Regulamin Sejmu zaś trzeba po prostu stosować. Jest w nim całkiem sporo metod dyscyplinowania izby, której celem nie jest przecież wyłącznie „wygadanie się” posłów, lecz podejmowanie decyzji, konkludowanie, tego oczekują ludzie – dodał Hołownia.

Zaznaczył również, że „przewietrzamy Sejm”.

– Zniknęły barierki, szykujemy panel obywatelski i większe otwarcie Sejmu na wysłuchania publiczne, wpuściliśmy dziennikarzy tam, gdzie nie mogli chodzić – przekonywał.

Później pojawiła się kwestia prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. Marszałek Szymon Hołownia powiedział, że „tym tematem będziemy musieli się zająć”.

– Mamy już w Sejmie w opracowaniu dwa projekty ustaw, które złożyła Lewica w tej sprawie. One są w tej chwili w konsultacjach – powiedział Marszałek Sejmu.

– Trzecia Droga trwa na stanowisku, że powinno zostać przeprowadzone referendum – zaznaczył.

– W tej sprawie zgodziliśmy się w koalicji z KO i Lewicą, że nie będziemy się zgadzać. Jest zgoda na niezgodę – podsumował.

dj

interia.pl

YT/Telewizja Republika

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *