Lech Wałęsa Fot. YouTubeLech Wałęsa Fot. YouTube

Na Facebooku byłego prezydenta i laureata pokojowej nagrody nobla Lecha Wałęsy pojawił się dziwny wpis. Już wiadomo, o co chodziło legendzie Solidarności.

Wałęsa swój wpis zaczyna tak:

  1. Nóż sprężynowy

4 ćw. XX wieku

Stal, tworzywo sztuczne

Nóż rozłożony 20,3 cm; złożony 12,3 cm; dł. Ostrza 8 cm
Nóż sprężynowy, głownia jednosieczna, napis prostopadle do ostrza: „STAINLESS / …OSTE”. Rękojeść ze stali pokrytej srebrzystym metalem obłożonej oliwkowo, zielonym tworzywem sztucznym. Na awersie przycisk mechanizmu sprężynowego i napis tłoczony, między dwiema gwiazdami pięcioramiennymi: „NATO MILITARY”
.

Później w podobny sposób opisuje dziesiątki i innych przedmiotów i wypisuje ich specyfikacje. Wśród nich znajdziemy m.in. kryształową kulę czy figurkę człowieka z rozkrzyżowanymi ramionami.

Osoby, które śledzą media społecznościowe noblisty były zdziwione, że zamiast wielkanocnych życzeń wrzucił on do sieci coś takiego.

Tym bardziej, że bardzo długo prezydent nie wyjaśniał, o co mu w zasadzie chodzi. Wystawi te przedmioty na Allegro? Organizuje wyprzedaż garażową?

Dopiero po czasie noblista ujawnił, że jest to lista rzeczy, które dostał. W święta miałczas je posegregować, a swoje notatki, nie wiedzieć czemu, wrzucił na FB.

SJ

FB, o2.pl

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *