Marika, Andrzej Duda Fot. YouTubeMarika, Andrzej Duda Fot. YouTube

Prezydent Andrzej Duda postanowił ułaskawić 21-latkę, która została skazana na 3 lata więzienia za szarpanie tęczowej torby podczas marszu równości. Dziewczyna spędziła już rok w więzieniu.

W 2020 roku ulicami przeszedł marsz równości. W tym samym czasie w stolicy Wielkopolski odbywały się także kontrmanifestację.

Jedna z przeciwniczek pochodu środowisk LGBT, Marika, zaatakowała uczestniczkę marszu, szarpiąc jej tęczową torbę.

„Bardzo mocno tego żałuję”

Marika została oskarżona o rozbój i próbę kradzieży torby, której przybliżona cena to ok. 15 złotych.

Sąd skazał dziewczynę na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Marika wyraziła skruchę z powodu tego, co zrobiła, twierdząc jednocześnie, że wyrok jest zbyt wysoki.

– Bardzo mocno tego żałuję. Wiem, że złamałam dopuszczalną formę sprzeciwu, i byłam gotowa ponieść za to karę. Jednak nie spodziewałam się, że będzie to aż tak wysoka kara. Trzy lata więzienia to kara, która ma ogromny wpływ na resztę mojego życia. Nie czuję, by tak wysoki wyrok był współmierny do czynu, który popełniłam. Czuję się najzwyczajniej w świecie skrzywdzona przez sąd – powiedziała w wywiadzie dla DoRzeczy.pl.

Po roku więzienia Duda ułaskawił Marikę

Po roku spędzonym w więzieniu prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zarządził przerwę w odsiadywaniu wyroku przez dziewczynę.

21-latka zwróciła się wówczas do prezydenta Andrzeja Dudy o zastosowanie prawa łaski. Prawnicy z Instytutu Ordo Iuris, którzy reprezentowali Marikę, poinformowali, że głowa państwa zgodziła się ułaskawić dziewczynę.

– W imieniu Mariki wyrażam wdzięczność Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie i dziękuję dziesiątkom tysięcy Polaków – sygnatariuszom petycji w obronie Mariki – a także Prokuratorowi Generalnemu Zbigniewowi Ziobro i wspierającym nas Młodzieży Wszechpolskiej oraz Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości – przekazał prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

SJ

DoRzeczy.pl

Fot. YouTube, collage

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *