Prezydent Andrzej Duda.Prezydent Andrzej Duda. / foto: screen YouTube

Prezydent Andrzej Duda wygłosił we wtorek wieczorem orędzie i zapowiedział, że następnego dnia złoży projekt ustawy. Zaapelował o jego niezwłoczne przyjęcie.

Prezydent Andrzej Duda we wtorkowym orędziu zapowiedział złożenie projektu ustawy, który ma określić ramy współpracy między prezydentem, rządem, Sejmem i Senatem w kontekście przewodniczenia przez Polskę pracom Rady UE.

W swoim wystąpieniu prezydent Polski mówił między innymi o trudnym czasie, który w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę przeżywa Europa. Duda stwierdził, że potrzebne jest planowanie kluczowych spraw z wyprzedzeniem.

Do takich spraw zaliczył polską prezydencję w Unii Europejskiej, która rozpocznie się dopiero za półtora roku. Prezydent zapowiedział złożenie projektu „ustawy, który określi ramy tej współpracy w kontekście przewodniczenia przez Polskę pracom Rady Unii Europejskiej”

Chciałabym, żeby ta inicjatywa udowodniła, że w sprawach najważniejszych dla Polski cała klasa polityczna może ze sobą zgodnie współpracować – powiedział.

Jego zdaniem jest „to ważny sprawdzian dla wszystkich sił politycznych, sprawdzian tego, które z nich chcą współpracy na rzecz realizacji naszych celów w UE”.

Dlatego apeluję, żeby ustawa została przyjęta niezwłocznie. Jestem przekonany, że tylko przez współdziałanie możemy dobrze wykorzystać wyjątkową szansę, jaką daje nam unijna prezydencja, a dzięki temu skutecznie zadbać o realizację interesów Polski na arenie międzynarodowej – zaapelował prezydent Andrzej Duda.

πr

foto: screen YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *