fot. X/Patryk Michalski

Przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy wywołało śmiech na sali sejmowej. Wszystko z powodu deklaracji, w którą najwyraźniej parlamentarzyści nie wierzą.

Podczas pierwszego posiedzenia Sejmu głos zabrał prezydent Andrzej Duda. Słowa jednak niezbyt na poważnie zostały przyjęte przez część obecnych na sali.

Prezydent Duda złożył deklarację, jak będzie podchodził do nowego rządu.

– Nie zgodzę się na obchodzenie czy naginanie prawa. Jeżeli uznam, że jakieś rozwiązanie budzi wątpliwości prawne, nie zawaham się skorzystać z weta – ogłosił prezydent Duda.

– Zostało mi 20 miesięcy urzędowania. Nie robię tego dla siebie, ale dla Polski i dla kolejnych prezydentów – dodał.

Słowa te nie zostały potraktowane najwyraźniej poważnie przez obecnych na sali parlamentarzystów. Wielu z nich zareagowało śmiechem.

– Andrzej Duda dał się bowiem poznać jako prezydent, który rzadko korzysta z prawa weta. W ostatnich latach urzędowania podpisywał niemal każdą ustawę. W Internecie zyskał nawet przydomek „długopis”, ponieważ bardzo często z niego korzystał – zwraca uwagę portal o2.pl.

Dalej prezydent mówił o rządach PiS. Przekonywał, że ostatnie lata były dobre dla Polaków.

Przekonywał również, że Polska uniknęła wielu kryzysów dzięki zaradności polityków. Nie wspomniał jednak, jakie kryzysy nie dotknęły Polski, a które miałyby ją dotknąć albo które wystąpiły w innych krajach, w przeciwieństwie do naszego.

Następnie prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie stał „na straży” rozwiązań wprowadzonych w ostatnich latach.

– Będę stał na straży najważniejszych spraw ostatnich ośmiu lat. To było dobrych osiem lat. Wsparcie dla rodzin, kluczowe programy społeczne: 500 plus, a już wkrótce 800 plus, obniżenie wieku emerytalnego, wsparcie dla emerytów i wiele innych – muszą zostać utrzymane – twierdził prezydent Duda.

Tu również na sali rozbrzmiał śmiech. Szczególnie słyszany był wśród posłów KO i Lewicy.

dj

o2.pl / tymzyjesz.pl

fot. X/Patryk Michalski

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *