fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Wciąż pojawiają się nowe informacje w sprawie małżeństwa z Warszawy. 44-letnia Aneta i jej 49-letni mąż Adam zniknęli w nocy z 20 na 21 maja 2023 roku. Widziano ich w Polsce i na Słowacji. Ostatnio mieli wrócić do kraju. Policja wciąż ich szuka.

To niewątpliwie jedna z najszerzej zakrojonych akcji poszukiwawczych służb w Polsce w ostatnich latach. Aneta i Adam Jagła w nocy wyszli ze swojego mieszkania przy ul. Puławskiej w Warszawie, pozostawiając dwóch nieletnich synów.

Z ustaleń Onetu wynika, że małżeństwo zostawiło list do swoich dzieci. Mieli w nim napisać m.in., że „życzą im powodzenia w życiu”.

Od momentu, gdy wyszli z domu w nocy z 20 na 21 maja nie ma z nimi kontaktu. Policja próbuje ustalić, gdzie obecnie przebywają.

Wiadomo, że para udała się na południe Polski – widziano ich m.in. w Tatrach. W nocy z 22 na 23 maja najprawdopodobniej mieli nocować w schronisku Murowaniec. Noc później zaś mieli spać już na Słowacji w przygranicznym pensjonacie „Vasko” w Zdziarze. Według relacji osób obecnych na miejscu, mieli powiedzieć, że przyszli pieszo prosto z Zakopanego.

Onet skontaktował się z właścicielem pensjonatu. Jak mówił, byli to ludzie „sympatyczni i uśmiechnięci”.

– Poprosiłem ich o uregulowanie rachunku za nocleg i okazanie dokumentów bym mógł ich zameldować. Dali mi pieniądze i powiedzieli, że są tak głodni, że muszą iść do sklepu po coś do jedzenia. Obiecali, że formalności meldunkowe załatwimy po ich powrocie. Niestety już nie wrócili – przekazał.

Według słowackich służb, Polacy mieli w środę udać się w kierunku przejścia granicznego na Łysej Polanie. I tam znów trop się urwał.

Rzecznik słowackich służb administracyjnych Jana Ligdayova, cytowana przez portal noviny.sk, potwierdziła, że kontrole wykazały, iż para spędziła jedną noc w we wsi Zdziar, a następnego dnia polską taksówką udała się do przejścia granicznego na Łysej Polanie.

Policja prosi o informacje

Nie wiadomo, gdzie obecnie przebywają małżonkowie z Warszawy. Nie kontaktowali się ze swoją rodziną.

Policja prosi o przekazywanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca ich pobytu.

– Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa II przy ul. Malczewskiego 3/5/7 – nr tel. 47 72 392 50 lub 47 72 392 52, najbliższą jednostką policji lub całodobowymi numerami 112 – zaapelowała rzecznik mokotowskiej policji.   

mx

fakt.pl/Onet

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *