Prezydent Andrzej Duda.Prezydent Andrzej Duda. / foto: screen YouTube

Czy prezydent Andrzej Duda był śledzony od kilku miesięcy? Jak dowiedział się TVN24, w samochodzie głowy państwa odkryto lokalizator, który pozwala śledzić pojazd w czasie rzeczywistym.

– Pirotechnicy zwrócili uwagę na dziwne urządzenie podczepione pod auto. To był lokalizator. Zagotowało się, bo nie było wiadomo, kto zainstalował to urządzenie. Okazało się, że ten samochód mógł jeździć z tym urządzeniem przez kilka miesięcy i był w tym czasie nieraz włączany do składu kolumny prezydenta, w tym podczas jego wyjazdów do Ukrainy – mówi w rozmowie z portalem tvn24.pl anonimowy informator ze Służby Ochrony Państwa (SOP).

Prezydent Andrzej Duda był śledzony?

Nie wiadomo, jak długo prezydencka limuzyna jeździła z „pluskwą”. Lokalizator odkryto latem 2023 roku.

Urządzenie pozwala na śledzenie poruszającego się pojazdu w czasie rzeczywistym. Źródło TVN24 twierdzi jednak, że prezydent Andrzej Duda nigdy tym samochodem nie jechał.

– Po tym incydencie są sprawdzane wszystkie auta włączane do kolumn z osobami ochranianymi. Wcześniej bywało z tym różnie – podkreślił.

Jak to się stało, że urządzenie śledzące odkryto tak późno? Zdaniem rozmawiającego z portalem SOP-owca, wynika to z faktu, iż prezydenckimi samochodami jeździ zbyt wielu urzędników z Kancelarii Prezydenta RP. Ochroniarz polskich VIP-ów uważa, że większość tych osób powinna jeździć busami za prezydencką kolumną.

– Sprawdzenie auta dołączanego do kolumny trwa od 5 do 10 minut. To nie jest fizyka kwantowa. Jeśli oni przestali robić sprawdzenia aut dołączanych do kolumny, bo jest ich dużo, to niech wywieszą białą flagę i ogłoszą kapitulację – twierdzi informator.

SJ

tvn24.pl / gazeta.pl

Fot. YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *