Bundeswehra Fot. WikiMedia / Tim Rademacher, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0Bundeswehra Fot. WikiMedia / Tim Rademacher, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0

Niemiecka gazeta „Bild” ujawniła ustalenia i plany niemieckiej armii. W dokumentach pojawiają się zapisy o Polsce. Moskwa reaguje na ujawnione informacje historycznie i twierdzi, że Niemcy chcą odzyskać Prusy, czyli dzisiejszy obwód królewiecki.

Gazeta „Bild” ujawnia, że według ustaleń niemieckiej armii Federacja Rosyjska na początku 2025 roku będzie chciała rozmieścić na Białorusi dwie dywizje pancerne i dywizję strzelców zmotoryzowanych, liczące łącznie ponad 70 tys. żołnierzy.

Bundeswehra zakłada, że wówczas Polska i państwa bałtyckie zwołają Radę NATO i ogłoszą, że czują się zagrożone ze strony Moskwy.

Reakcja NATO ma być taka, że na wschodnią flankę, czyli m.in. do Polski, wysłanych zostanie ok. 300 tys. żołnierzy. Niemiecka armia zakłada, że 30 tys. członków wojskowego personelu będą stanowić Niemcy.

„Rozważanie różnych scenariuszy, nawet skrajnie nieprawdopodobnych, jest częścią zwykłych działań wojskowych” – podkreśla szefostwo Bundeswehry, komentując wyciek.

Na przecieki histerycznie zareagowała strona rosyjska. Bliski współpracownik Władimira Putina, Siergiej Mironow, wysłał wiadomość do pracowników „Bilda”.

„Rosyjska enklawa na mapie Europy naprawdę działa im na nerwy. Podobno i oni należą do grona autorów publikacji w niemieckiej prasie, którzy marzą o zemście i »powrocie Prus Wschodnich«” – pisze Rosjanin.

„Każda próba blokady lub nawet ataku na obwód królewiecki nieuchronnie doprowadzi do militarnego starcia z Rosją. To jest prawdziwa czerwona linia, a raczej czerwony przycisk: po jego kliknięciu Zachód nieuchronnie zmusi Rosję do odwetu” – dodaje.

Mironow grozi, że Federacja Rosyjska, jako „mocarstwo nuklearne”, użyje „wszystkich dostępnych sił i środków do obrony swojego terytorium”.

SJ

Bild

Fot. WikiMedia / Tim Rademacher, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-4.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *