Prof. Robert Gwiazdowski.Prof. Robert Gwiazdowski. / foto: screen YouTube: polsatnews.pl

Prof. Robert Gwiazdowski podczas dyskusji na antenie Polsat News odniósł się do kwestii imigrantów. Zdaniem prawnika Polska jest skazana na migrantów i bez nich nie damy sobie rady.

Robert Gwiazdowski, wykładowca oraz profesor Uczelni Łazarskiego, był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Gość Wydarzeń”, który emitowany jest na antenie Polsat News.

Tematem dyskusji, w której udział brał też Witold Tumanowicz z Konfederacji, była kwestia migracji. Na początek prowadzący program zapytał o to, czy „Polska jest skazana na imigrantów?”.

„Nie ma wyjścia”

Ekonomicznie oczywiście, nie ma wyjścia – odparł prof. Gwiazdowski. Jak dodał bez nich nie damy rady. – Nie posłuchała mnie młodzież. W 2006 roku, jak zostałem przewodniczącym Rady Nadzorczej ZUS-u, powiedziałem: nie wierzcie w ZUS, róbcie dzieci!

My jesteśmy jedynym krajem w Europie, który miał po wojnie dwa wyże demograficzne. Zaraz po wojnie wszyscy mieli, a my potem mieliśmy jeszcze drugi raz – powiedział.

Jakie są skutki, to my widzimy dziś. Dziś brakuje ludzi do pracy, bo dziś z rynku pracy schodzi pokolenie tego pierwszego powojennego wyżu demograficznego, a wchodzą Ci, którzy się urodzili w latach 1995-2000, czyli już z niżu demograficznego – kontynuował.

Przez ostatnie 10 lat straciliśmy pół miliona ludzi. To samo w sobie nie jest najgorsze, problem jest taki, że przybyło dwa miliony ludzi w wieku 60 plus, a ubyło ludzi w wieku 60 minus. W tej chwili co piąty Polak ma 60 lat plus, a w 2050 co trzeci – dodawał.

Ktoś na tych, którzy wtedy będą schodzili z rynku pracy będzie musiał zarobić – podsumował prof. Gwiazdowski.

πr

foto: screen YouTube: polsatnews.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Polska jest SKAZANA NA IMIGRANTÓW?! Prof. Gwiazdowski wprost: nie ma wyjścia”
  1. Jednym słowem jesteśmy w d… :))) Nie znam tego profesora, kogo on reprezentuje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *