fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/X/Patryk Jaki - MEP (kolaż TZ)

Europosłowie PiS poparli rezolucję Parlamentu Europejskiego stwierdzającą, że „rośnie potencjał białka pochodzącego z owadów, przeznaczonego do spożycia przez ludzi”. Wcześniej straszyli, że jeśli PO dojdzie do władzy, to będzie się chwaliło żarcie robali.

Europosłowie PiS poparli przyjęcie „Europejskiej strategii w zakresie białka”. W rezolucji czytamy m.in. o „rosnącym potencjale białka pochodzącego z owadów, przeznaczonego do spożycia przez ludzi„.

Wśród polityków PiS popierających rezolucję znaleźli się m.in. Joachim Brudziński, Ryszard Czarnecki, Anna Fotyga i Patryk Jaki. Szczególnie ten ostatni głośno podnosił temat, że UE będzie zmuszała Polaków do zżerania robali.

Na hipokryzję PiS zwrócił uwagę europoseł Lewicy Łukasz Kohut. Polityk ze Śląska przypomniał, że całkiem niedawno Jaki oskarżał opozycję o to, że będzie wciskać Polakom robaki do menu. Tymczasem teraz sam poparł tę rezolucję.

– Pamiętacie, jak władza atakowała opozycję robakami? Dziś w Parlamencie Europejskim PiS przyznał, że istnieje 'potencjał białka pochodzącego z owadów przeznaczonego do spożycia przez ludzi’. Patryk Jaki, Joachim Brudziński, Ryszard Czarnecki i wielu, wielu innych z PiS głosowało za. Himalaje hipokryzji – napisał w serwisie X Kohut.

Media przypominają, że według m.in. Jakiego sprzed kilku miesięcy „liberalne elity chciał odebrać Polakom mięso i zmusić do jedzenia robaków”. Jak się okazało, ostrzegał najwyraźniej przed własnym ugrupowaniem.

Zdjęciami nad talerzem mięsa Jaki wcześniej „protestował” przeciwko robalowej diecie.

– „Swoją porcję mięsa wykorzystałem już na ten rok. Od jutra tylko robaki. #Robaki plus – przekonywał pisowski polityk.

Gazeta.pl przekazała również, że po publikacji tekstu Patryk Jaki skontaktował się z redakcją i przekonywał, że poparł rezolucję „przez pomyłkę” i potem poprawił swoje głosowanie.

Wierzycie Patrykowi Jakiemu?

dj

gazeta.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/X/Patryk Jaki – MEP (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *