fot. KMP Poznań

Poznańska policja opublikowała nagranie z wizerunkiem mężczyzny podejrzanego o „dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec osoby małoletniej”. Funkcjonariusze apelują o zgłoszenie, jeśli widzieliście gdzieś tego człowieka.

– Policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Północ na polecenie Prokuratury Rejonowej Poznań – Stare Miasto wykonują czynności w sprawie śledztwa, dotyczącego doprowadzenia osoby małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej – czytamy na stronie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Do zdarzenia doszło 22 września około godz. 12.20 w Parku Tadeusza Kasserna na Osiedlu Bolesława Chrobrego w Poznaniu.

– Tam do dziewczynki podszedł nieznany jej mężczyzna, chwycił ją i dotknął w miejsce intymne, wypowiadając przy tym słowa o charakterze seksualnym – informuje policja.

– Następnie sprawca oddalił się w kierunku bloku 13a na tym samym osiedlu i wsiadł do tramwaju – podkreślono.

Policja zabezpieczyła nagrania z kamer monitoringu. Znalazł się na nim wizerunek podejrzanego. Policjanci upublicznili nagranie, na którym widać podejrzewanego o pedofilię mężczyznę i proszą o pomoc w jego namierzeniu.

– Jest to mężczyzna w wieku około 40-50 lat, 165-175 cm wzrostu, normalnej budowy ciała, bez widocznych znaków szczególnych. W dniu zdarzenia ubrany był w szary t-shirt z czerwonym napisem BANE na piersi, czarne długie spodnie oraz czarne buty. Na głowie miał ciemną czapkę z daszkiem oraz posiadał ze sobą czarno-niebieski plecak – czytamy na stronie KMP w Poznaniu.

– W związku z tym, że do tej pory nie udało się ustalić jego tożsamości, śledczy we współpracy z prokuratorem podjęli decyzję o publikacji jego wizerunku – podkreślono.

Jak poinformowała mł. asp. Marta Mróz, osoby rozpoznające osobę z nagrania „prosimy o kontakt z prowadzącym sprawę” pod numerem telefonu 47 77 146 67. Można skontaktować się również z dyżurnym jednostki pod numerem 47 77 14611/17 lub 112.

Policja prosi również o informacje od osób, które mogą pomóc policjantom w ustaleniu tożsamości mężczyzny podejrzanego o pedofilskie zachowanie.

dj

poznan.policja.gov.pl

fot. KMP Poznań

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *