Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay

Mrożącą krew w żyłach historię przeżyła jedna z brytyjskich rodzin. Pochowali bowiem babcię wraz z jej telefonem komórkowym. Pewnego dnia otrzymali odpowiedź na wiadomości, jakie wysyłali na jej numer.

Brytyjska rodzina Emerson w 2011 roku pochowała swoją ukochaną babcię Lesley. 59-latka zmarła na raka. Kobieta za życia uwielbiała wysyłać SMS-y. Z tego powodu rodzina postanowiła włożyć do jej trumny telefon komórkowy.

Przez lata od jej śmierci wnuczka, Sheri Emerson, wysyłała wiadomości na numer zmarłej kobiety, by ukoić swój ból po stracie. Rodzina zastrzegła u operatora ten numer. Pewnego dnia jednak zdarzyła się rzecz niesłychana. Wnuczka otrzymała odpowiedź z numeru zmarłej babci.

– Wysłałam wiadomość w środę wieczorem, mówiąc Nan o życiu rodzinnym, a odpowiedź otrzymałam w czwartek – relacjonowała w mediach Sheri.

„Czuwam nad tobą, przejdziesz przez to, wszystko będzie dobrze” – przeczytała w odpowiedzi 22-latka.

Według The Shields Gazette, młoda kobieta dosłownie odrętwiała ze strachu, gdy zobaczyła SMS z numeru zmarłej babci. Mimo to postanowiła kontynuować wysyłanie wiadomości. Zapytała, kim jest nadawca. Dowiedziała się, że „niepokojącym wegetarianinem”.

– Oczywiście wiemy, że Nan nigdy nie zamierzała odpowiadać na nasze wiadomości. Pisaliśmy do niej tak naprawdę ze względu na siebie. W ten sposób łagodziliśmy rozłąkę z ukochaną kobietą. Możecie sobie wyobrazić, o czym myślałam, widząc SMS-a od niej – powiedziała Sheri.

O wiadomościach „od babci” dowiedział się także syn zmarłej kobiety i postanowił zadzwonić pod numer matki. W słuchawce usłyszał męski głos, który poinformował go, że od kilku tygodni numer ten ma nowego właściciela.

Mężczyzna wyjaśnił, że odpowiadał na SMS-y od wnuczki zmarłej kobiety, ponieważ myślał, że to „głupi żart”. Emmersonowie jednak byli zszokowani, ponieważ w przeszłości zapłacili operatorowi za zatrzymanie numeru.

Po zapoznaniu się ze sprawą operator zdobył się na oficjalne przeprosiny. Rodzina już nigdy nie otrzymała też wiadomości z numeru należącego niegdyś do zmarłej Lesley Emerson.

mx

fakt.pl

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *