fot. TymZyjesz.pl (c)

Sąd wykonawczy wydał nakaz aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Politycy PiS mogą zostać w każdej chwili aresztowani i trafić do więzienia.

– Nie jestem przestępcą. Najprawdopodobniej już niedługo będę pierwszym więźniem politycznym w naszym kraju – mówił dziś rano w RMF FM Mariusz Kamiński.

Słowa byłego szefa MSWiA oraz wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości mogły być samospełniającą się przepowiednią, bowiem sąd wykonawczy nakazał aresztować go i Macieja Wąsika.

Przypomnijmy, że obaj politycy byli już ułaskawieni przez prezydenta, ale w momencie, gdy ich wyroki były nieprawomocne. Tymczasem po zmianie władze zapadł wyrok prawomocny.

Eksperci z obu stron sporu spierają się co do tego, czy ułaskawienie prezydenta jest w tym momencie ważne, czy nie. Środowisko obecnej władzy uważa, że nie.

– Mało kto wie, za co zostałem skazany w ostatnim procesie, który mi wytoczono. Tak naprawdę wszystkie tony zarzutów, jakie zostały przez pana Wojciecha Łączewskiego ogłoszone, padły. Tylko dwa zarzuty są wobec mnie i moich współpracowników sformułowane. Pierwszy zarzut dotyczy tego, że funkcjonariusz, działający pod przykryciem, nagrał w dwóch pokojach hotelowych swoje rozmowy z podejrzanym, co sąd uznał za nielegalne. Drugi zarzut dotyczy tego, jakoby CBA nie mogło samodzielnie produkować dokumentów legalizacyjnych i maskujących operacje kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej przeprowadzane zgodnie z prawem za zgodą prokuratury – mówił rano w radiu Mariusz Kamiński.

– Przyjmuję do wiadomości, że bezprawie, które zaczyna panować w naszym kraju, doprowadzi do sytuacji, że być może w ciągu paru dni będę w więzieniu. Tak, jestem gotów działać dalej w każdych warunkach dodał.

Ponadto polityk twierdzi, iż „wszystkie zarzuty dotyczące działań nielegalnych, podsłuchów, wyłudzania zgód od sądu i prokuratury w oparciu o nieprawdziwe informacje nie istnieją”.

– Powtarzanie ich jest bzdurą. Sąd Okręgowy w Warszawie nie miał prawa podejmować tej sprawy – podkreślił i dodał: – Nie jestem skazany prawomocnym wyrokiem sądu. To jest bezprawie, rzecz niebywała, że waży się decyzję prezydenta w tym zakresie, lekceważy się podstawowe zasady jakie powinny obowiązywać w naszym państwie.

Woda na młyn dla PiS-u?

Przy tym wszystkim, co się ostatnio dzieje, rodzą się pytania, czy to, co robi obecna władza, to nie woda na młyn dla PiS-u.

Partia Jarosława Kaczyńskiego już teraz wykorzystuje kontrowersyjny sposób przejęcia mediów publicznych, a za chwilę będzie miała jeszcze w więzieniu dwóch „męczenników”.

SJ

RMF FM / TymŻyjesz

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *