fot. YT/ROME REPORTS in English

– Papież Franciszek trafił do kliniki Gemelli w Rzymie – poinformował dziennik „Corriere della Sera”, powołujący się na źródła w Watykanie. Władze podały, że chodzi o infekcje dróg oddechowych. Nieoficjalnie mówi się o poważnych trudnościach z oddychaniem oraz z sercem.

Gazeta podaje, że papież Franciszek źle się poczuł. Wezwano wówczas karetkę, która przewiozła go do szpitala. Obecnie prowadzone są badania.

– Jego stan jest monitorowany, a złe samopoczucie, które wystąpiło, nie budzi niepokoju – podkreśliła gazeta CdS.

Watykan komentuje stan papieża

Wieczorem Watykan wydał komunikat, w którym przekazano, że papież Franciszek skarżył się na „pewne trudności z oddychaniem”. Dlatego „udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną”.

– Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję COVID-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu – napisano w komunikacie dotyczącym zdrowia papieża Franciszka.

– Franciszek jest poruszony wieloma otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwę – podkreślono.

Franciszek odwołuje audiencje i wywiady

Z kolei włoska gazeta „Il Fatto Quotidiano” miała przeprowadzić z władcą Watykanu wywiad. Papież Franciszek jednak odwołał go z przyczyn zdrowotnych. Wiadomo również, że odwołano wszelkie dotychczas umówione audiencje.

Według nieoficjalnych ustaleń CdS, papież Franciszek ma mieć także problem z sercem. Tę informację oparto na „źródłach szpitalnych”.

Papież Franciszek ma 87 lat. Jego pontyfikat rozpoczął się 13 marca 2013 roku.

Obecny papież urodził się w Buenos Aires. Jego rodzice – Mario José Bergoglio i Regina María Sívori – nadali mu imię Jorge Mario. Imię Franciszek wybrał po wybraniu na konklawe.

dj

wp.pl / rmf24.pl

fot. YT/ROME REPORTS in English

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *