fot. TymZyjesz.pl (c)

Do szpitala w Rzeszowie trafiła 4-miesięczna dziewczynka, która miała na ciele ślady znęcania się. Lekarze poinformowali policję.

– Posiadała liczne obrażenia ciała w różnych fazach gojenia, które zdaniem powołanego biegłego wskazywać mogą na tak zwany zespół dziecka maltretowanego – przekazała opinii publicznej Katarzyna Skrudlik-Rączka, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle.

Do szpitala w Rzeszowie trafiło maltretowane niemowlę

Stan dziecka był na tyle poważny, że trzeba było je operować. Obecnie dziewczynka wciąż przebywa w szpitalu, a jej stan jest ciężki.

Lekarze, gdy odkryli, jakiego typu obrażenia ma dziecko, powiadomili policję.

– Informacja dotyczyła tego, że w placówce jest czteromiesięczna dziewczynka, która nosi ślady znęcania się. Jej rodzice są mieszkańcami powiatu jasielskiego – powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle Daniel Lelko.

– Kobieta kilka dni przed interwencją, kiedy dziecko trafiło do szpitala, zgłosiła przemoc, jaką jej partner miał stosować wobec niej. Dopytywana kilkukrotnie o to, czy przemoc stosuje także wobec dziecka, kategorycznie zaprzeczyła – dodał policjant.

Śledztwo w sprawie przejęła prokuratora. Rodzice niemowlęcia – 20-latka i 25-latek – trafili do aresztu, gdzie spędzą co najmniej 3 miesiące.

SJ

TVN24

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *