Pixabay

Bezdomny z włoskiego miasta Senigallia wygrał prawie 37 tys. euro na loterii. Przez miesiąc nie mógł jednak uzyskać pieniędzy, gdyż nie miał dokumentów. W końcu organizator ugiął się i wypłacił nagrodę.

Gianluigi to pochodzący z Apulii Włoch, którego historią żyje cały Półwysep Apeniński. Mężczyzna od lat grał w Superenalotto, skreślając zawsze te same liczby.

Nie inaczej było w październiku. Włoch kupił bilet za 1,50 euro, po czym udało mu się trafić „czwórkę”. W ten sposób wygrał blisko 37 tys. euro.

Kwota ta może nie robi wielkiego wrażenia, jeśli weźmie się pod uwagę wygrane, jakie padają w loteriach. Niemniej jest to suma, która może poważnie odmienić życie bezdomnego mężczyzny.

Szczęście okazało się jednak pechowe. Na przeszkodzie do otrzymania nagrody stanęła bowiem włoska biurokracja.

Organizator loterii nie chciał wypłacić pieniędzy, ponieważ Gianluigi nie miał wymaganych dokumentów. Chodziło o brak numeru identyfikacji podatkowej oraz ważnej karty ubezpieczenia zdrowotnego.

Sytuacja zbulwersowała mieszkańców Senigallii. Postanowili oni pomóc bezdomnemu rozwiązać absurdalny problem.

W akcję włączył się także miejscowy oddział Caritas. Koniec końców udało się uzyskać wygraną.

Firma Sisal, która była organizatorem loterii ugięła się pod naciskiem wielu osób. Jej przedstawiciele wręczyli bezdomnemu czek, na kwotę blisko 37 tys. euro.

Ciekawe, czy bezdomny Gianluigi zmieni swoje życie w wyniku wygranej. Pewne jest, że otrzymał od losu niebywałą szansę.

PS

PAP / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *