fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/YT/Patryk Jaki (kolaż TZ)

Parlament Europejski uchylił immunitety europosłom PiS. Są to: Beata Kempa, Patryk Jaki, Beata Mazurek i Tomasz Poręba. Politycy skomentowali zaskakującą decyzję Brukseli.

Chodzi o spot PiS z kampanii wyborczej z 2018 roku. Przedstawiał on możliwe zagrożenia związane z napływem imigrantów do kraju.

Unijni parlamentarzyści polubili w serwisie społecznościowym spot. Jak się okazuje, bardzo nie spodobało się to Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którym kieruje skazany Rafał Gaweł, ukrywający się przed polskim wymiarem sprawiedliwości za granicą.

Za fakt polubienia oficjalnego partyjnego spotu organizacja zwróciła się przeciwko wspomnianym politykom. Wniosek Gawła o uchylenie immunitetu skierowała do parlamentu europejskiego sędzia Edyta Snastin-Jurkun.

– Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa potwierdził, że akt oskarżenia ma podstawy prawne, i zarejestrował sprawę. Proces sądowy nie mógł jednak ruszyć, bo oskarżeni pisowcy schowali się przed odpowiedzialnością karną za immunitetem – przekazał cytowany przez „Gazetę Wyborczą” Rafał Gaweł z OMZRiK.

Ku zaskoczeniu wszystkich, Parlament Europejski postanowił uchylić immunitety Kempie, Jakiemu, Porębie i Mazurek.

– Sprawa ma drugie dno – mówił Patryk Jaki w „Wiadomościach” TVP komentując zaskakującą decyzję PE.

– Jesteśmy przeciwnikami nowych traktatów o państwie europejskim – przekonywał Jaki.

– To jedna wielka utopia. Żeby ją utrzymać, to potrzebna jest cenzura, reglamentowanie wolności i organizowanie przemocy. Ta akcja jest po to, by uciszyć ludzi, którzy się nie zgadzają – twierdził polityk PiS.

dj

wprost.pl / wyborcza.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/YT/Patryk Jaki (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *