fot. ilustracyjne/fot. YT/Forbes Breaking News

Papież Franciszek podczas wielkanocnego orędzia do wiernych zwrócił się do Ukrainy i Rosji w pewnej kwestii dotyczącej wojny. Zaproponował coś, co niekoniecznie wszystkim się spodoba.

Jak co roku tysiące wiernych zgromadziło się na Wielkanoc na Placu Świętego Piotra podczas Mszy świętej, które przewodniczył papież. Franciszek wygłosił orędzie.

Odnosił się m.in. do wojny w ogóle jak również do konfliktu między Rosją i Ukrainą. Jak mówił Franciszek, jego myśli w tym dniu kierował „przede wszystkim do ofiar tak wielu konfliktów, które trwają na świecie, począwszy od tych w Izraelu i Palestynie oraz w Ukrainie”.

– Niech Zmartwychwstały Chrystus otworzy drogę pokoju dla umęczonej ludności tych regionów – mówił papież.

– Prosząc o poszanowanie zasad prawa międzynarodowego, apeluję o generalną wymianę wszystkich więźniów między Rosją i Ukrainą. Wszystkich za wszystkich – zaapelował.

Zwrócił uwagę także na Strefę Gazy. Jak podkreślił, należy skierować tam pomoc humanitarną. Zaapelował też o uwolnienie izraelskich zakładników, których Hamas porwał 7 października.

Dalej papież ocenił, że wojna zawsze jest „absurdem i porażką”. Zaapelował do wszystkich, by przeciwstawili się „coraz silniejszym wichrom wojny wiejącym nad Europą”.

Franciszek krytykował też powiększanie wydatków na zbrojenia przez kolejne państwa. Apelował, by kraje te „nie ulegały logice broni i zbrojeń”, ponieważ, jego zdaniem, pokoju nie buduje się bronią, lecz „wyciągając dłonie i otwierając serca”.

Następnie zaapelował o pokój, braterstwo i solidarność między ludźmi i narodami.

– Niech światło zmartwychwstania oświeci nasze umysły i nawróci nasze serca, czyniąc nas świadomymi wartości każdego życia ludzkiego, które musi być przyjęte, chronione i kochane – mówił papież Franciszek.

dj

o2.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/Forbes Breaking News

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *