fot. ilustracyjne/fot. YT/Forbes Breaking News

– Jednym z naszych wielkich grzechów jest „maskulinizacja” Kościoła – powiedział papież Franciszek podczas audiencji w czwartek. Spotykał się wówczas z teologami i wyraził zmartwienie, że na sali jest tylko kilka kobiet.

W czwartek papież spotkał się z członkami Międzynarodowej Komisji Teologicznej.

– W związku z tym, jak się czuję, lepiej, żebym nie czytał – powiedział i dodał podziękowanie „za to, co robią”.

Zwrócił uwagę, że teologia i refleksja teologiczna „są bardzo ważne”. Dodał jednak, że „jest w was coś, co mi się nie podoba”. Następnie poprosił o „wybaczenie za szczerość”.

Wówczas policzył osoby na sali, a konkretnie pięć kobiet.

– Biedne. One są same – powiedział papież Franciszek.

– Musimy iść naprzód. Kobiety mają inną zdolność do refleksji teologicznej niż my, mężczyźni – kontynuował, przekonując, że w Kościele potrzeba więcej teolożek.

Następnie ocenił, że „Kościół jest kobietą”.

– A jeśli nie wiemy, czym jest kobieta, czym jest teologia kobiety, nigdy nie zrozumiemy, czym jest Kościół. Jednym z naszych wielkich grzechów jest „maskulinizacja” Kościoła. I nie rozwiązuje tego ścieżka ministerialna, to jest coś innego. Rozwiązuje się to na drodze mistycznej, prawdziwej – mówił dalej Franciszek.

Zgadzacie się z Franciszkiem? Czy macie zgoła odmienne zdanie?

dj

polsatnews.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/Forbes Breaking News

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *