fot. YT/CBS Evening News/WKYC Channel 3 (kolaż TZ)

Franciszek w cotygodniowym przemówieniu skomentował napaść Hamasu na Izrael. Słowa papieża nie pozostawiają wątpliwości, jaką opinię ma na temat rozpoczętej wojny.

Papież Franciszek jak w każdą niedzielę wygłosił przemówienie do wiernych zebranych na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Skomentował m.in. napaść Hamasu na Izrael.

– Z niepokojem i smutkiem śledzę to, co dzieje się w Izraelu – powiedział papież Franciszek.

– Wyrażam solidarność z rodzinami ofiar i modlę się za wszystkich, którzy przeżywają godziny terroru i udręki – dodał watykański przywódca.

Franciszek zaapelował również o to, by obie strony wstrzymały broń i powstrzymały falę przemocy. Jak podkreślił, te bowiem nie rozwiążą istniejącego problemu.

– Zaprzestańcie ataków i używaniu broni, proszę. Trzeba zrozumieć, że terroryzm i wojna nie przynoszą rozwiązań, a jedynie śmierć i cierpienie wielu niewinnych istnień – stwierdził papież Franciszek.

– Wojna jest porażką, każda wojna jest porażką. Módlmy się o pokój w Izraelu i Palestynie – podkreślił.

Drugi dzień wojny w Izraelu

Dziś mija drugi dzień inwazji sił Hamasu na Izrael. Palestyńczycy uderzyli z powietrza, morza i drogą lądową. Dziś pozycje Izraela ostrzelał z terytorium Libanu Hezbollah. TUTAJ można przeczytać więcej na ten temat.

Według przekazu strony izraelskiej, Hamas ma nie tylko mordować cywilów, ale również ich porywać. Przykładem ma być wpis użytkownika Adva Adar, który zamieścił zdjęcie i opis 85-letniej babci porwanej przez islamistów.

– To moja babcia. Została porwana i wzięta do Gazy. Nazywa się Yaffa Adar i ma 85 lat – napisała Adva Adar.

dj

polsatnews.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/CBS Evening News/WKYC Channel 3 (kolaż TZ)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *