YouTube Źródło: Pixabay

#PandoraGate rozgrzewa polski Internet do czerwoności. Pedofilska afera w środowisku polskich youtuberów doczekała się nawet komentarzy polityków.

Znany polski youtuber Sylwester Wardęga opublikował we wtorek 3 października na YouTubie film, w który przedstawił wynik swojego śledztwa. Afera #PandoraGate ma pokazywać, że polscy celebryci internetowi mieli kontakty o charakterze erotycznym z nieletnimi dziewczynami, a w niektórych przypadkach wręcz dziewczynkami.

Głównym „bohaterem” filmu, który opublikował Wardęga jest polski youtuber o pseudonimie Stuu (Stuart Kluz-Burton), którego Wardęga oskarża o kontakty z małoletnimi. Na dowód prawdziwości swoich oskarżeń youtuber publikuje screeny rozmów, które Stuu miał prowadzić z bardzo młodymi nastolatkami.

W całej aferze #PandoraGate pojawiają się jednak także inne postacie. Dodatkowo z całej sprawy wynika, że niewłaściwe zachowania, a w niektórych przypadkach być może także pedofilskie skłonności, niektórych youtuberów były powszechnie znane w środowisku. Panowała jednak zmowa milczenia.

Czytaj więcej: #PandoraGate. Pedofilia polskich youtuberów i zmowa milczenia w środowisku [WIDEO]

#PandoraGate. Mateusz Morawiecki kontra Krzysztof Bosak

Komentarz w sprawie #PandoraGate zamieścił w swoich mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki/

„Musimy chronić nasze dzieci w internecie! W Państwie Polskim nie ma zgody na pedofilię, na tolerowanie zwyrodnialców. Poleciłem służbom zająć się natychmiast sprawą, oczekuje stanowczych i szybkich działań. Ostrzegam wszystkich, którzy chcą krzywidzić dzieci. Spotka Was kara, spotka Was kara najbardziej dotkliwa z możliwych” – napisał na portalu X (dawniej Twitter) szef rządu w Warszawie.

Morawieckiemu odpisał prezes Ruchu Narodowego i współprzewodniczący Konfederacji – Krzysztof Bosak.

„Dlatego przez 8 lat blokowaliście uchwalenie przepisów chroniących dzieci przed pornografią w internecie? Logiczne” – napisał narodowiec.

#PandoraGate. Mentzen z podziwem o social mediach

Z nośnego hasztagu #PandoraGate skorzystał także drugi współprzewodniczący Konfederacji – Sławomir Mentzen. Lider Nowej Nadziei (dawniej partia KORWiN) skupił się jednak na rosnącym znaczeniu mediów nowego rodzaju.

„Na YT na streamie @sawardega ma właśnie 150k widzów. Jego dzisiejszy materiał o influencerach zrobił ponad milion wyświetleń w parę godzin. Większość telewizji może się schować, nie mówiąc już o portalach internetowych. Media społecznościowe to przyszłość” – napisał polityk.

SJ

TymŻyjesz

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *