Sejm.Sejm. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikipedia, Kpalion, CC BY-SA 3.0

Szykuje się zaskakująca koalicja na najbliższe wybory parlamentarne?! „Super Express” informuje o tym, że Trzecia Droga rozważa oryginalny sojusz.

Już w tym roku Polacy pójdą do urn. Wybory parlamentarne odbędą się na jesieni, nieoficjalnie mówi się o piętnastym dniu października.

Wybory jednak ciągle nie zostały ogłoszone, oficjalnie nie rozpoczęła się jeszcze kampania. W tym czasie ugrupowania rozważają jeszcze polityczne przetasowania.

Zaskakująca koalicja?

Jak donosi „Super Express” Trzecia Droga, czyli koalicja Polski 2050 oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, rozważa połączenie sił z jeszcze jedną formacją.

„Trzecia Droga ma pomysł na to by stać się nawet pierwszą siłą i wyprzedzić zarówno PiS, jak i Platformę. To sojusz z Lewicą” – informuje portal polityka.se.pl.

O takim pomyśle powiedział dziennikowi były poseł Stanisław Żelichowski. – Trzy partie przedstawiłyby kandydatów i wybralibyśmy takiego, który będzie łagodził atmosferę w Polsce – stwierdził.

Nawet 30 procent głosów?

Do koncepcji odniósł się również doświadczony doradca Władysława Kosiniaka-Kamysza, zdaniem którego do takiej koalicji powinno dojść.

Powinniśmy połączyć siły z Lewicą. Wtedy moglibyśmy sięgnąć nawet po 30% głosów. Platforma musiałaby zrobić krok do tyłu i my wybralibyśmy kandydata na premiera – powiedział.

„Wszystko jest otwarte”

W artykule zacytowano również Piotra Zgorzelskiego z PSL oraz Annę Marię Żukowską z Lewicy. Zdaniem wicemarszałka Sejmu „jeżeli będzie potrzeba, żeby siły siły demokratyczne się zjednoczyły, to oprócz PO, która jest partią pierwszego wyboru, także Lewica może być dobrym partnerem. Wszystko jest otwarte”.

Z kolei posłanka Lewicy zdradziła, iż „rok temu była rozważana tzw. Koalicja Świateł Drogowych, czyli PSL, Polski 2050 i Lewicy”. – Nie wiem, czy ten pomysł wróci, ale trzymam kciuki za obecny sojusz PSL – PL2050, po wyborach i tak będziemy chcieli stworzyć wspólny rząd – dodała.

wk

polityka.se.pl

foto: Wikipedia, Kpalion, CC BY-SA 3.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *