Bartłomiej Sienkiewicz Fot. YouTubeBartłomiej Sienkiewicz Fot. YouTube

Nowym ministrem kultury w rządzie Donalda Tuska ma być Bartłomiej Sienkiewicz herbu Oszyk – prawnuk Henryka Sienkiewicza. Polityk ten ma się zająć „naprawianiem” mediów publicznych.

Sienkiewicz był już ministrem – za poprzednich rządów PO kierował ministerstwem spraw wewnętrznych i był koordynatorem służb specjalnych.

W nowym rządzie Donalda Tuska prawnuk wielkiego polskie wieszcza dostał mniej odpowiedzialną rolę – zajmie się kulturą.

Premier powierzy mu jednak ważne zadanie – nowy minister będzie musiał „naprawić” media publiczne. Wszystko wskazuje jednak na to, że na „naprawa” będzie polegała na przywróceniu stanu sprzed objęcia rządów przez Prawo i Sprawiedliwość.

Nowe stare twarze wrócą

Według przecieków Sienkiewicz może zwołać Walne Zgromadzenia spółek mediów publicznych i postawić je w stan likwidacji.

Będzie to oznaczało, że miejsce Mateusza Matyszkowicza i Agnieszki Kamińskiej w TVP zajmą likwidatorzy.

Business Insider ma przecieki, według których szefem „Wiadomości” (które będą miały zmienioną nazwę) ma zostać Paweł Płuska, który od kilkunastu lat jest reporterem TVN-u.

Poza tym możemy liczyć na sporo powrotów. Wirtualna Polska podaje na przykład, że szefem „Panoramy” zostanie Jarosław Kulczycki, zwolniony z TVP w styczniu 2016 roku.

Do TVP wrócą także, według Wirtualnych Mediów, Maciej Czajkowski, Leszek Krawczyk i Beata Tadla.

Portal plotkarski Plotek.pl twierdzi, że Tadla jest już nawet po pierwszych rozmowach na temat swojego powrotu.

– Na razie nie ma jeszcze podpisanej żadnej umowy. Jak nowe szefostwo w TAI rozpocznie oficjalnie swoje rządy, to wtedy będzie można mówić o negocjacjach i konkretach. Ale powrót Beaty jest bardzo mile widziany i na szczęście możliwy. Chodzi oczywiście o najważniejszy serwis informacyjny w TVP, ale i inne programy. Wygląda na to, że w tym wypadku wszystko będzie zależało od dobrych chęci Beaty. Jest już po słowie – twierdzi źródło Plotka w telewizji państwowej.

SJ

Business Insider, Wirtualna Polska, Wirtualne Media, Plotek.pl

Fot. YouTube

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *