Kogut Źródło: PixabayKogut Źródło: Pixabay

Bardzo nietypowa sprawa miała miejsce w Nigerii. Sąsiedzi tak bardzo nie mogli dojść do porozumienia w sprawie hałaśliwego koguta, że spotkali się z jego powodu przed sądem.

Sytuacja miała miejsce w stanie Kano na północy Nigerii. Dwóch Nigeryjczyków wniosło do sądu skargę na hałaśliwego koguta, który należał do ich sąsiada.

Proces Koguta

Hałaśliwy ptak miał nie tylko budzić sąsiadów wczesnym rankiem, ale ponoć w ogóle nie dawał im spać w nocy, ani wypocząć w dzień. Choć sprawa wydaje się groteskowa, to sąd potraktował ją poważnie.

Jeden z sąsiadów-oskarżycieli, Yusuf Muhammed, stwierdził przed sądem, że hałaśliwy kogut łamie jego prawo do wypoczynku.

Sędzina Halima Wali, przeprowadzając jak najbardziej poważny wyrok, skazała koguta na śmierć. Właściciel ptaka, pan Shu’aibu, poprosił sąd, by odroczył wyrok do Wielkiego Piątku, by mógł się raczyć kurczakiem w Wielkanoc. Wymiar sprawiedliwość przystał na tę prośbę i odroczył wyrok.

Kogut pana Shu’aibu rzeczywiście zginął w Wielkie Piątek. Nigeryjczyk upiekł go, a posiłkiem podzielił się ze wszystkim swoimi sąsiadami – omijając jedynie tych, przez których ptak musiał zostać stracony.

SJ

Premium Times

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *