fot. ilustracyjne/fot. gov.pl

Sondaż dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” wskazuje, że społeczeństwo jest dość podzielone w kwestii rozliczania polityków PiS i ewentualnego stawiania ich przed sądem. Przeważa jednak liczba zwolenników tej opcji.

W sondażu zapytano badanych, „czy opozycja powinna dążyć do postawienia przed sądem lub Trybunałem Stanu polityków PiS”. Mimo podziału, dominuje opcja zwolenników takiego rozwiązania.

Rozliczenie i osądzenie PiS popiera niemal połowa badanych. Poparcie zadeklarowało 49,8 proc. respondentów. Za zły pomysł uznało to 38,2 proc.. 12 proc. nie miało zdania na ten temat.

Szczegóły ujawniają kolejną rzecz – upartyjnienie społeczeństwa. Przeciwko rozliczaniu PiS jest aż 92 proc. zwolenników PiS.

Z kolei wyborcy KO, PSL, Polski 2050 i Lewicy w większości popierają ten pomysł. „Za” opowiedziało się 86 proc. badanych.

Przed wyborami konieczność rozliczenia PiS wielokrotnie podnosili przedstawiciele wszystkich partii wówczas opozycjnych.

– Tych, którzy łamali zasady, reguły i naruszali Konstytucję, czeka kara, nie nowe stanowiska. To fundament nowego porządku – napisał niedawno na X Donald Tusk, lider KO.

Badanie przeprowadzono w dniach 10-12 listopada metodą mieszaną CATI-CAWI na 1 tys. osób. Nie wskazano w tekście, która sondażownia przeprowadziła badanie.

A Wy popieracie postawienie pisowców przed sądem? Czy jesteście przeciw?

dj

rmf24.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. gov.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Niemal połowa Polaków chce, by politycy PiS stanęli przed sądem lub Trybunałem Stanu (SONDAŻ)”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *