Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Fot. Cezary Piwowarski / WikiMedia / Licencja: GNU Free Documentation LicenseKs. Tadeusz Isakowicz-Zaleski Fot. Cezary Piwowarski / WikiMedia / Licencja: GNU Free Documentation License

W wieku 67 lat zmarł ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Kapłan od dłuższego czasu ciężko chorował.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski był m.in. prezesem Fundacji im. Brata Alberta, duszpasterzem osób niepełnosprawnych.

Kapłan w ramach fundacji, którą prowadził angażował się w pomoc osobom niewidzącym, a od 2020 roku pomaga także ukraińskim uchodźcom w Polsce.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski był także organizatorem konwojów humanitarnych m.in. do byłej Jugosławii, Czeczenii, Albanii, czy na Ukrainę.

Ksiądz jako Ormianin (był również kapłanem obrządku ormiańsko-katolickiego) zajmował się promowaniem wiedzy o swojej mniejszości narodowej.

Kapłan reprezentował także rodziny osób, które zginęły w ludobójstwie na Wołyniu i organizował lub współorganizował wydarzenia upamiętniające ludobójstwo.

Ormiański duchowny nawoływał także do rozliczeń w Kościele za skandale pedofilskie.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w czasach komunizmy był represjonowany za działalność w podziemnej opozycji.

Requiescat in pace [*]

SJ

Fot. Cezary Piwowarski / WikiMedia / Licencja: GNU Free Documentation License

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *