Znicz.Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay

26 marca w wieku 62 lat zmarł Jerzy Kasperczyk, współzałożyciel firmy Maspex, największej prywatnej firmy w branży spożywczej w Polsce. Informacja wypłynęła dopiero dzisiaj.

Kasperczyk znajdował się na 29. miejsce na liście stu najbogatszych Polaków według portalu Wprost i na 44. miejscu na liście najbogatszych Polaków według Forbesa.

Biznesmen w 1994 roku założył wraz z Sławomirem Rusinkiem, Krzysztofem Pawińskim, Józefem Szczurem oraz Zdzisławem Struglikiem Maspex, czyli największa prywatna firmą w branży spożywczej w Polsce oraz jedna z największych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Ksperczyk był właścicielem 16,7 proc. akcji firmy. Maspex jest m.in. liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Rumunii oraz ich czołowym producentem na Węgrzech, w Bułgarii, na Litwie oraz Łotwie.

Ponadto firma jest czołowym producentem keczupów, dań gotowych i przetworów warzywnych w Polsce.

Pogrzeb biznesmena odbędzie się dziś w Myślenicach (woj. małopolskie).

SJ

Wprost

Fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *