Pixabay

W 2035 r. ma wejść w życie zakaz sprzedaży aut spalinowych. Unia Europejska rozważa jednak zmianę planów i przesunięcie tego zakazu.

W 2024 r. Komisja Europejska powinna podjąć decyzję dotyczącą sprzedaży samochodów spalinowych na terytorium UE. Mówi się o tym, że będą one dostępne w salonach dłużej niż zakładano.

Wynikiem zmian mają być przeprowadzone analizy. Wskazują one bowiem, że Unia Europejska nie jest bowiem gotowa na radykalne zmiany związane z przejściem na elektromobilność.

Co więcej, coraz więcej osób podnosi argument dotyczący nieprzydatności samochodów elektrycznych w debacie publicznej. Zyskują oni wielu zwolenników, co martwi eurokratów w kontekście zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Eksperci wskazują, że przejście na produkcję aut elektrycznych będzie wiązało się ze zmianami na rynku pracy. Otóż koncerny motoryzacyjne będą potrzebowały więcej rąk do pracy, z czym już jest problem w wielu krajach.

Kolejną kwestią jest transport. Już wcześniej mówiło się o wykorzystywaniu wodoru do napędu aut dostawczych i ciężarowych. Rzeczywistość pokazała jednak, że nie jest to takie proste.

Jeszcze innym problemem jest produkcja akumulatorów do samochodów elektrycznych. Ich fabryki wciąż nie osiągnęły oczekiwanej wydajności, a poza tym brakuje niezbędnych surowców.

Przejście na elektromobilność wzbudza również liczne kontrowersje wśród kierowców. Wielu z nich po prostu nie chce tego rodzaju pojazdów.

Kierowcy wskazują przede wszystkim na niewielkie zasięgi aut elektrycznych, długi czas ich ładowania oraz brak ładowarek. Poza tym kwestie związane z awaryjnością takich pojazdów wyglądają często inaczej, niż zapowiadali to producenci.

Z całą pewnością przesunięcie zakazu sprzedaży aut spalinowych na terytorium UE ucieszy kierowców. Byłby to także dobry znak dla gospodarki.

PS

francuskie.pl / tymzyjesz.pl

Foto ilustracyjne: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *